escort izmir

Advert
Advert

MİLAS CHP’YE GENÇ KATILIMLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR…

MİLAS CHP’YE GENÇ KATILIMLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR…
Bu içerik 2252 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde, yerel seçim çalışmalarını hızlandıran Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde Milas İlçe Başkanlığı’nda her hafta düzenlenen geleneksel Salı toplantısı bu hafta yoğun bir katılımla gerçekleşti… Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, partiye yeni katılan genç üyelere rozetlerini takıp, kısa bir konuşma yaptıktan sonra ayrıldığı toplantıda CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe gündeme dair açıklamalarda bulundu…

CHP Milas İlçe Başkanlığı Binası’nda gerçekleşen toplantıda konuşmalara geçilmeden önce CHP’ye yeni katılan genç üyelere Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından parti rozetleri takıldı. CHP Milas İlçe Örgütü’ne gençlerin katılımı çığ gibi büyürken, rozet törenin ardından kısa bir konuşma yapan Başkan Tokat; “Partimize katılan genç kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlerin katılmasıyla tabii ki partimiz daha da enerji kazanıyor. Daha da güçleniyor. Memleketin temel sorunlarında ve ülkenin geleceği açısından gençlerimizin partiye katılımı çok önemli. Tüm gençlerimizi partimize katılmaya davet ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ardından bir konuşma gerçekleştiren CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe; “Dün düşen askeri helikopterde şehit olan 4 Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyoruz” diyerek sözlerine başladı. Konuşmasına ülke ekonomisi değerlendirmesiyle devam eden Göktepe; “Ülkemizin ekonomik durumunu hepiniz görüyorsunuz. Artık birebir yaşamaya başladık. Sanırım biz 31 Mart’ı beklemeden küresel güçlerin elinde oyuncak olacak duruma geleceğiz gibi gözüküyor. Bugün artık seyyar arabalarda devlet manavlık yapmaya başladıysa, sebze, meyve satmaya başladıysa durum çok vahim demektir. Bizim 70’li yıllarda Ecevit zamanında yaşadığımız krize laf edenler, bugün Avrupa’da insanlar telefon sıralarına girerken, biz de ise sebze meyve sırasına girmeye başlamıştır. Ülkemizdeki durum çok acı. Hükümet sübvanse ile durumu götürmeye çalışıyor. Manavda 6 lira olan şeyi veyahut ta halden 6 liraya aldıkları şeyi 3 liraya satmak… Bu pazar oluşturmak değil, bu tamamen sübvanse... Çok fazla da götüreceklerini zannetmiyorum. Bu olay tamamıyla 31 Mart seçimlerine yönelik bir yatırım. Mühim olan 31 Mart’tan sonraki yaşamımız nasıl olacak? 31 Mart’tan sonra serbest piyasada 6 lira olan soğanı, devletin sattığı gibi 2 liraya alabilecek miyiz? Mühim olan budur. Bunu göz ardı etmeden, bunu bütün insanlara anlatmamız gerekiyor. 31 Mart’a kadar yaşanan tamamıyla seçim yatırımıdır. Her zaman yaptıkları gibi… Ne diyor? “Çayla gideceğiz” diyor. Ya çayla mı satın almaya çalışıyorsun bu seferde? Kömür bitti, makarna bitti, bu sefer çay çıktı. Gittikleri yerlere çay dağıtacaklar. Yani o 200 gram, 300 gram çaya minnet edip de oyunu satacak varsa kusura bakmasın, O zaten bizden değildir. Yolu açık olsun. Saraydaki içilen çayın kilogram fiyatını hepiniz biliyorsunuz. Sarayda içilen çayın, o beyaz çay dedikleri çayın kilogram fiyatı 4 bin lira. Kendinden fedakarlık yap o zaman, önce sarayda içtiğin o 4 bin liralık çaydan vazgeç. Sen de bizim gibi siyah çay iç. Tasarruf yapılacaksa oradan başlamak gerekiyor” dedi.

Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz…

10 Şubat 2019 Pazar günü yapılan deve güreşi ve orada yaşanan olaylara da değinen CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe; “Hafta sonu Pazar günü güzel bir deve güreşi organizasyonuna ev sahipliği yaptık. Altını çizerek söylüyorum ‘Ev sahipliği yaptık.’ Ev sahipliği yapan biziz. Milas Belediye Başkanı’nın himayesinde, mevcut başkanın himayesinde düzenlenmiş bir güreştir. Yuhalanmayla ilgili polemiğe çok fazla girmek istemiyorum. Fakat söylemeden de edemeyeceğim. Sizlere soruyorum. Futbolla ilgilenenler var, veyahut ta herhangi bir müsabakada maç başladıktan sonra kulüp başkanı veyahut ta herhangi birisi sahaya girip seyirciyi selamlayabilir mi? Oyun başlamış artık. Ayrıca orası siyaset yeri değil. Belediye Başkanımızın hitabını tekrar tekrar dinleyin. Gazeteler yazdı. Tekrar okuyun. Siyaset yok. Bir Belediye Başkanı olarak çıktı. Belediye Başkanı olarak ne yaptıklarını anlattı. Hiç bir şekilde karşı tarafa sataşmadı. Onlara dil uzatmadı. Hiçbir şey yapmadan 10-15 dakika içerisinde vatandaşı selamladı. Tamamıyla konuşması Yörük kültürü üzerinedir. Ondan sonra da protokoldeki yerimize geçtik. Güreşlerin başlamasını istedik. Güreşe ne katkısı var soruyorum şimdi o arkadaşın? O deve güreşine ne katkı sağladı? Ne katkı sağladı da gelip orada mikrofon almak istiyor? Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Bugün Milasspor can çekişiyor. Sadece Belediye Başkanı arkasında… Deve güreşini Belediye Başkanı düzenliyor. Oraya gelip de mikrofon isteyebilir misin?” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde geleneksel Salı toplantısı sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500