escort izmir

Advert
Advert

MİLAS’TA YILIN İLK FUARI BUGÜN BAŞLIYOR…

MİLAS’TA YILIN İLK FUARI BUGÜN BAŞLIYOR…
Bu içerik 1382 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

‘Fuarlar Şehri’ olma yolunda ilerleyen ilçemiz Milas’ta, yılın ilk fuarı bugün başlıyor… Expoline Fuarcılık tarafından, 13/17 Şubat 2019 tarihleri arasında açılacak Güney Ege 1. Evlilik Fuarı’nda evlilik, düğün, çeyiz ürünlerinin yanı sıra anne ve bebeklere uygun ürünler de sergilenecek…

Milas’ta, Gıda, Tarım ve Hayvancılık ile Yapı Dekorasyon ve Peyzaj fuarlarının başarıyla gerçekleştirilmesinin ardından, ilçemizde bu yıl yeni bir fuar daha açılıyor. Expoline Fuarcılık tarafından hazırlık çalışmaları yürütülmekte olan Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne, Bebek Fuarı, bugün, saat 11’de Balçık mevkiinde yer alan TARİŞ Fuar Alanı’nda (Pamuk Depoları) ziyaretçilerine kapılarını açacak.

13/17 Şubat 2019 tarihleri arasında sabah 10 ila akşam 19 saatleri arasında ziyaretçilerine açık olacak olan Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne, Bebek Fuarı hakkında bilgi vermek üzere Radyo Gözlem’e konuk olan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Expoline Fuarcılık Yöneticisi Yavuz Hakbilir tüm Milaslıları fuara davet ettiler.

Radyo Gözlem’de yayınlanan programa konuk olan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer; “Bana göre Milas artık bir fuar kenti oldu. Bu yıl ilkini yapacağımız Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne, Bebek Fuarı 13 Şubat Çarşamba günü saat 11’de başlayacak ve 5 gün sürecek. Ardından Mart ayında ve Nisan ayında da fuarımız var. Biz özellikle 132 mahalle ve beldelerimizle Milas’ta büyük bir potansiyelin olduğunu düşünüyoruz. İleriki günlerde inşallah ilçemizde bir balık fuarı da neden olmasın. Türkiye’de üretilen balığın yüzde 68’i Milas’ta üretilmesine rağmen İstanbul’da İzmir’de balık fuarları yapılıyor. Fuarlara önem vererek ilçemizin tanıtımını da yapmış oluyoruz. Şu anki fuar alanımız 3 bin metre kare kapalı alanda kuruluyor. Tabii ki bu fuar alanı yeterli değil. İlçemize bir fuar alanı kazandırmak için Kaymakamlık, Belediye olarak ortak bir çalışmamız var. Koru Mahallesi’nde Süt Birliği’nin önünde 13 dönüm alan fuar alanı yapımı için Avrupa Birliği fonlarından, GEKA’dan destek alarak MİTSO olarak çalışmalar yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda Milasımıza Fuar, Kongre Merkezi ve yöresel ürünlerimizin sergileneceği bir yer oluştururuz. Bize göre Milas’ta ciddi bir talep var. Biz her zaman fuarlara destek verdik ve daha fazla fuar yapılması için de her türlü desteği vereceğiz. Milas hak ettiği yerde değil. Milasımızın tarihi, kültürü bunun yanında zeytini, zeytinyağı, balı, balığı, halısı çok önemli. Bu güzelliklerimizi her platformda anlatmamız ve tanıtmamız gerekiyor. İlçemiz daha birçok fuarı kaldırabilecek potansiyelde.

Fuarımız için tüm mahallelerimize duyurusunu yaptık. 2019 yılı için şimdiden organizasyon firmalarıyla görüştüğümüzde Mayıs’tan Eylül sonuna Ekim’e kadar hafta sonları Düğün ve dernek için ful olduklarını öğrendik. Biz de istiyoruz ki evlilik aşamasında olanlar böyle bir fuar alanında organizasyon firmasından tutun, mobilyası, çeyizi, gelinliği, damatlığı toplu olarak bir yerde görmesini sağlayarak, fuara has indirimlerden yararlanmalarını sağlamak. Çiftler bu sayede kafalarında bir fikir oluşturabilirler. Diğer türlü düğün hazırlığında olanlar alışveriş için tek tek dolaşmak zorunda kalıyorlar. Bizim halkımız fuarlara katılarak fikir sahibi olmayı seviyor. Tüm halkımızı, üyelerimizi, hanımefendileri çocuklarıyla birlikte fuarımıza bekliyoruz” dedi. 

Tüm halkımızı fuarımıza davet ediyorum…

Expoline Fuarcılık Yöneticisi Yavuz Hakbilir ise; “Hazırlıklarımızın yüzde yüzü bitmiş durumda. Şuan firmaların içeriye yerleşimleri devam ediyor. Çarşamba günü de halkımızın beğenisine fuarımızı sunacağız. 2018’in 30 Nisan günü bu proje fikri anlamda hayata geçti. Daha önceki fuarlarda da birinci yetkili olarak çalıştım. Diğer fuarların buralara gelmesinde büyük emek harcamıştım. O tarihlerde de fuarımızın konusuyla alakalı fikirler iletilmişti. Biz de değerlendirdik. 2018’in Nisan ayında biz bu fikri Kaymakamlığımızla, Belediye Başkanımızla, Oda, Kurum, Kuruluş ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla istişare yaparak bölgemize bir fuar daha kazandıralım diye hayata geçirdik. Böyle bir fuarla bazı trendleri, bazı konseptleri halkımızın ayağına getirelim istedik. Milaslıların indirimlerden, kampanyalardan yararlanarak evlenecek çiftlerimize destek vermeyi amaçladık. Artı şehrimizin ekonomisine ticari anlamda bir katma değer katalım istedik. Umarız halkımızda fuarımıza katılarak bizlere destek verirler.  Türkiye’de 500’e yakın fuar olmakta. Bunların her bili ihtisas, dallarında düzenlenen fuarlar. Tarım fuarı çiftçiyi ilgilendirirken, kitap fuarı okuyucuyu ilgilendiriyor. Ancak evlilik, evlilik hazırlıkları, anne, çocuk, bebek dediğimiz zaman toplumun her kesimini kucaklayan ve herkesi yakından ilgilendiren bir fuar olduğunu düşünüyorum. Umarım fuarımıza hem katılan konuklarımız hem de firmalarımız memnun kalırlar. Her yörenin düğünleri ve adetleri farklılık gösteriyor. Milasımızı ben 10 yıldır tanıdığım için kızını ya da oğlunu evlendirecek bir aile düğün salonundan, çalgıcısına, fotoğrafçısından, mobilyasına, mutfak ürünlerinden çeyiz ürünlerine, gelinliğinden damatlığına, ev dekorasyon ürünlerine kadar her şeyi tek çatı altında bu fuarda uygun fiyatlı, kampanyalı, yeni konseptleri bulabilecekler. Fuar alanının 3250 metre karesini kullanacağız. Fuarımızın açılış saati sabah 10, kapanış saati akşam 19. Fuarımız tamamen ücretsizdir.  Tüm halkımızı fuarımızı ziyaret etmeye davet ediyorum. Fuarımıza katılan tüm konuklarımız çok yeni şeyler görerek, güzel fikirler, yeni konseptlerle tanışma fırsatı bulacaklar. Hanımefendiler beyefendiler fuarımıza çocuklarıyla gelebilirler. Çocuklar için de fuarımızda güzel bir sürprizimiz olacak.  Çocuklarımızın da fuarda canları sıkılmayacak. Tüm halkımızı bir kez daha fuarımıza davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500