escort izmir

Advert
Advert

ÇAYIRLI’DAN, AK PARTİ ADAYI BARIŞ SAYLAK’A SORULAR…

ÇAYIRLI’DAN, AK PARTİ ADAYI BARIŞ SAYLAK’A SORULAR…
Bu içerik 3126 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı, AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ın İYİ Parti’ye yönelik yaptığı açıklamalara karşılık, bir basın toplantısı gerçekleştirdi… Toplantıda, İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı adına Mehmet Çayırlı, Saylak’a cevaplaması için kendisine sorular yöneltti…

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen basın toplantısında AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’a cevaben, İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı adına Avukat Gürsel İnce tarafından yazılan basın açıklamasını İnce’nin katılamamasından dolayı teşkilat adına Mehmet Çayırlı tarafından okundu. Basın açıklamasının ardından İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı adına Mehmet Çayırlı gündeme dair değerlendirmeler yaparak, Ak Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ın cevaplaması için kendisine sorular yöneltti.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı adına Avukat Gürsel İnce tarafından yazılan ve Mehmet Çayırlı tarafından okunan basın açıklamasında ise şöyle;

Seçim yasaklarının ne olduğunu bizler gayet iyi biliyoruz…

“İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı olarak 5 Şubat 2019 Salı günü Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı’na yapmış olduğumuz iade-i ziyaret esnasında, vatandaşlarımızın sık sık bizlere sorduğu bir soruyu, vatandaşlarımızın aydınlatılması amacıyla sorunun muhatabı olan AK Parti Belediye Başkan Adayı Sayın Barış Saylak’a basın mensupları aracılığıyla sormuştuk.

Kendisi 7 Şubat 2019 perşembe günü yapmış olduğu basın açıklaması ile vatandaşlarımızın kafasındaki bu soru işaretlerine cevap vermiş ise de birçok beyanıyla partimize yönelik çirkin söylemlerde bulunmuştur.

Öncelikle Sayın Barış Saylak’a hatırlatmak isteriz ki; İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı içerisinde yer alan birçok arkadaşımızın bilgi, birikim ve teşkilatçılık tecrübeleri, kendisinin siyasi kariyeri ile kıyaslanamayacak kadar fazladır.

İlan ve reklam yerleri konusunda seçim yasaklarının ne olduğunu bizler gayet iyi biliyoruz. Fakat kendisi, sosyal medya paylaşımlarında, yazılı basındaki ilan ve reklamlarda, açılış veya cenazelere gönderdiği çelenklerde böyle bir seçim yasağının olmadığını herhalde bilmemektedir.

AK Parti’nin diğer ilçe belediye başkan adayları veya büyükşehir belediye başkan adayı sosyal medya paylaşımlarında parti isim ve logosunu kullanırken, onlara yasak yok da Sayın Barış Saylak’a mı yasak var? Görüyoruz ki, Barış Saylak partisinin ismini ve logosunu kullanmaktan imtina ediyor. Elbette ki bu durum kendisinin tercihi veya bir seçim stratejisi olabilir. Buna saygı duyuyor takdiri de vatandaşlarımıza bırakıyoruz.

Yapmış olduğu basın açıklamasında “Seçimde adayı bile olmayan bir parti” diyerek İYİ Parti’yi küçümsemeye çalıştığını zanneden Barış Saylak’a ikinci bir hatırlatmayı daha yapmak isteriz.

Türk siyasetinde koalisyonlardan şikâyet edip son zamanlarda ittifakları zorunlu hale getiren iktidar partisinin bizzat kendisidir. Ülke genelinde yaşanan siyasi süreç ile uyumlu bir şekilde ve Millet İttifakı kapsamında ilçemizde de Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında ittifak görüşmeleri ilçe teşkilatlarımız arasında gerçekleştirilmiştir. Ancak bu ittifak görüşmeleri henüz neticelenmediğinden adayımız ile ilgili bir açıklamamız olmamıştır.

Unutulmamalı ki Cumhur İttifakı kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi de AK Parti’ye destek vermektedir. İYİ Parti’nin yapmış olduğu ittifak görüşmelerini “yandaşlık” olarak nitelendiren Barış Saylak, kendisine destek veren ve Cumhur İttifakının bir parçası olan Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarının da “yandaşlık” yaptığını mı düşünmektedir?

Bu vesileyle tekrar vurgulamak isteriz ki;

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı olarak Milas’ımızın daha İYİ bir noktaya gelebilmesi için var gücümüzle çalışmalarımız devam etmektedir.

Ve biz biliyoruz ki önümüzdeki dönem Milas İYİ Olacak!

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ben, o videonun görüntüsünü izleyince çok üzüldüm…

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Çayırlı ardından gündeme dair değerlendirmeler yaparak, Ak Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’a sorular yöneltti.

Çayırlı; “Vatandaşlarımızın kafalarında soru işaretleri var. Bu amaçla ben de vatandaşın bir elçisi olarak, sade bir vatandaş olarak da birkaç sorum olacak. Son günlerde sosyal medyada görmüşsünüzdür, duymuşsunuzdur, izlemişsinizdir. Beni de çok da ilgilendiren bir konu değil. Ama siyasi bir kişi olarak da kafamda soru işaretleri belirdi. Malum Sayın Barış Bey’in Sayın Cumhurbaşkanımızla telefonda yaptığı bir görüşme var. Sayın Cumhurbaşkanı da kendisini uyararak, bilgisayarındaki Cumhuriyet Halk Partisi logosunu kaldırılmasını talep ve şikayet etmiş. Yine aynı şekilde Cumhurbaşkanına “Büyüksün büyük” deyip, Sayın Cumhurbaşkanı da Saylak’ı uyararak, Allah’tan başka kimsenin büyük olmayacağını ifade etmiş. Ben, o videonun görüntüsünü izleyince çok üzüldüm. Bir siyasetçi olarak, bir Cumhurbaşkanı’nın karşısında devlet ciddiyeti ve adabını hiç göremedim. Böyle bir arkadaşımız nasıl bir belediye yönetecek kafamda soru işaretleri kaldı. Bu anlamda devlet adamlığı ciddiyetine kendisini davet edeceğim öncelikle. Eğer Milas Belediye Başkanlığı’nı hasbelkader kazanırsa da kendisinden ricamız da devlet ciddiyetine örnek kişi olmak durumunda, devlet ciddiyetine davet ediyorum” dedi.

Esnafımızın, vatandaşımızın huzurunu bozmamamız lazım…

Seçim çalışmaları kapsamındaki araçlarla yapılan sesli ve müzikli seçim propagandasına değinen Mehmet Çayırlı; “Bu anlamda yine birkaç arzum da var özellikle… Burada ben konuşurken, bir araç geçti ve sesli bir şekilde geçti. Sizin de gördüğünüz şekilde tamamen motivasyonum bozuldu. Şu sıralar yazın sanırım Mayıs ya da Haziran aylarında gençlerimizin birçoğu üniversite ve TEOG sınavlarına girecekler. Şu anda camilerde namaz kılınmakta, hastanelerde hastalarımız yatmakta ama bu ses bizlerin de tanık olduğu şekilde sesli propaganda maalesef insanlarımıza zarar vermekte. Ben çocuğuma zamanında söz vermiştim. Ama başaramadım. Oğlum üniversitede 3’üncü sınıfta okumakta ve o zaman seçim zamanıydı aynı şekilde bu sesli propagandadan dolayı derslerine çalışamamıştı. Mahalleden her yarım saatte bir araç geçiyor ve çocuğumun motivasyonu sıfır oldu. Maalesef şu anda Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde okumakta ama motivasyonu bozulmamış olsaydı belki de Dokuz Eylül’de, belki de Bilkent’te okuyor olacaktı. Yani çocuklarımızın kaderiyle oynamamamız lazım. Esnafımızın, vatandaşımızın huzurunu bozmamamız lazım. Bu duygu ve düşüncelerle özellikle AK Parti İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Sayın Barış Saylak’a, CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe ve Belediye Başkan Adayı Sayın Muhammet Tokat’a istirham ve rica ediyorum. Biraz toplumumuzu düşünelim. Kimsede bangır bangır ses yaparak da oy vermiyor. Sağduyuya davet ediyorum” açıklamalarında bulundu.

İttifak olmaz ise İYİ Parti’nin Belediye Başkan Adayıyım…

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti arasında Milas anlamında devam eden ittifak çalışmalarına da değinen Mehmet Çayırlı; “Şu an ittifak görüşmemiz halen devam etmekte ama olmaz ise şu andan itibaren sizlere söylüyorum. Eğer ittifak olmaz ise İYİ Parti’nin Belediye Başkan Adayıyım. Bunu da söylüyorum. Eğer ki Allah nasip eder de Belediye Başkanı Adayı olursam İYİ Parti’den sizlerin huzurunda da söz veriyorum. Benim partimin araçlarında sesli propaganda olmayacak” dedi.

Kamuoyunda farklı farklı dedikodu ve fısıltılar duymaktayım…

Kamuoyunda konuşulan dedikodular hakkında AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ı basın toplantısı yapmaya davet eden Mehmet Çayırlı; “Yine Sayın Barış Saylak’la ilgili kamuoyunda farklı farklı dedikodu ve fısıltılar duymaktayım. Ben buna pek inanamadım. Doğru olacağı düşüncesinde değilim. Barış Bey’i tanıyan bir kişi olarak da hiç de inanmıyorum.  Ama yine kamuoyunu aydınlatmak anlamında Sayın AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar Bey’e ve Sayın Belediye Başkan Adayı Barış Saylak Bey’e de şu soruyu gündeme getirmek istiyorum. Denmekte ki “Barış Bey AK Parti’yle anlaştığı zaman Belediye Başkanlığı’nı kazanamadığı takdirde İl Tarım Müdürlüğü vaat edildi” diye bir şeyler söylenmekte. Doğrudur, yanlıştır bilemiyorum, elçiye zeval gelmez. Böyle bir şey var mıdır? Yok mudur? Barış Bey’in ben bizzat kendi ağzından duymak isterim. Hepimiz samimi şekilde siyaset yapmaya davet ediyorum özellikle. Bu anlamda böyle bir şey olacağının tahmininde değilim ben zaten. Barış Bey’in de çıkıp da kamuoyunda, basın toplantısında namusu ve şerefi üzerine yemin ederek de bizleri inandırmasını istiyorum” dedi.

Herkese hesap verecek şekilde alnım açıktır…

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’a daha önce İYİ Parti tarafından adaylık teklifi yapıldığı ve görüşmelerin yapılıp yapılmadığı konusuna açıklık getiren Mehmet Çayırlı; “Gündem açısından bana duyumlar geliyor. Denmekte ki ‘Barış Saylak İYİ Parti’yle görüşmemiş. İYİ Parti’yle ilgili olarak Belediye Başkan Adaylığı teklifi almış veya almamış’ şeklinde duyumlar var. Ben buradan herkese sesleniyorum. Birinci şahidim Allah, ikinci şahidim Mehmet Tosun, üçüncü şahidim Avukat Gürsel İnce, dördüncü şahidim Güvercinlik’teki muhtar ve muhtarın iş yeri... Bunlar şahitlerim. Orada ilk görüşmemizi yaptık. Tarih Eylül ayıydı. 2 ay boyunca 3 defa görüşmemiz oldu. 3 görüşmemizden maalesef şimdi anlıyoruz ki, tamamen oyalama taktiğiymiş. Samimi değilmiş. Şunu da özellikle belirtmek isterim. Ben ilk toplantıya 1 defa katıldım. Ondan sonraki toplantılara bilerek, kendim bizzat katılmadım. Hayatımda yamuk bir şey olmamıştır. Ne varsa içimde hepsini dökerim. Herkese hesap verecek şekilde alnım açıktır. Allah’tan başka kimseye boynum bükük değildir. Ama duyuyorum ki, yok Barış Saylak sizinle görüşmemiş. Ben açıkça sesleniyorum. Diyorum ki; samimiyet samimiyet samimiyet... Ahlak ahlak ahlak... Dürüstlük dürüstlük dürüstlük...” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500