escort izmir

Advert
Advert

MEMDER KONGREYE HAZIRLANIYOR…

MEMDER KONGREYE HAZIRLANIYOR…
Bu içerik 1741 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

88 üyesi bulunan Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER), 23 Şubat 2019 Cumartesi günü olağan genel kurulunu gerçekleştirecek… Mevcut Başkan Hadi Karasu ile birlikte derneğin ikinci başkanı Mehmet Kırkık da başkanlığa aday olurken, başkan adayı Kırkık, üyelerle birlikte kahvaltıda bir araya geldi ve seçilmeleri halinde neler yapacaklarını anlattı…

Önceki gün Kıbrıs Pastanesi’nde gerçekleşen kahvaltıya, 88 üyesi bulunan dernek üyelerinin çoğunluğu katıldı. 2006 yılından beri dernek üyesi olan ve son 6 yıldır da mevcut başkan Hadi Karasu ile birlikte yönetimde görev alan Mehmet Kırkık, bir yandan bugüne kadar yapamadıklarını, tam anlamıyla bir aile olamadıklarını dile getirirken, diğer yandan da seçilmeleri halinde bu birlikteliği nasıl sağlayacaklarını anlattı.

Başkan Adayı Mehmet Kırkık; “6 yıldır derneğin içinde ve yönetimdeyim. Bugüne kadar bir-iki kez ite-kaka etkinlik yapabildik. Aramızda birbirini tanımayan üyelerimiz var. Bu bizim ayıbımız. Yönetime aday olan arkadaşlarımla birlikte ilk yapacağımız işlerden biri, bu kopukluğu, iletişim sorununu ortadan kaldırmak olacaktır. Milas Emlak Müşavirleri Derneği, ilçenin sınırları içine sıkışık kalmayacak. Muğla ve tüm ilçelerinin yanı sıra, yurt genelinde tanınan, etkinlikleriyle öne çıkan bir dernek olacak. Bunu sağlamak zorundayız, çünkü böyle bir çalışmaya ihtiyacımız var.

Bu derneğin ve emlak sektörünün sorunlarını çok iyi biliyoruz. Her ne kadar bugün ülkemizde emlak sektörü büyük sorunlar yaşasa da, Muğla bölgesi olarak bizler bu sorunlardan fazla etkilenmiyoruz. Bugün yaşadığımız sıkıntı, piyasalarla alakalı bir sıkıntı ve önümüzdeki günlerde bu sorunun aşılacağını düşünüyoruz. Her şeyden önce bölgemiz bir cazibe bölgesidir. Bugün üç büyük kent başta olmak üzere kalabalık kentlerden bu bölgelere bir akın var. Dolayısıyla bu cazibe emlak sektörünü hareketlendirecektir.

Geleceğe hazırlanmak, günün koşullarına ayak uydurmak zorundayız. Sektör temsilcileri olarak kendimizi yenilemek ve geliştirmek zorundayız. Dernek yönetimi olarak da buna öncülük yapmak durumundayız. Bu nedenle ‘memder.org’ internet sitesini kuracağız. Altyapısıyla milliyet veya hürriyet emlak ile aynı olacak. Üyelerimizi bu site üzerinden ilanlarını yayınlayabilecekler. Böylelikle tüm üyelerimizi bir çatı altında toplamış olacağız.

Sosyal faaliyetlere daha fazla önem vereceğiz. Örneğin 18 Mart Şehitler Haftası’nda Atapark’ta şehitlerimiz için lokma dağıtacağız. Dernek üyemiz ve aynı zamanda önemli bir müzik grubunun üyesi olan Mehmet Ali Akın kardeşimizden söz aldık, yine Atapark’ta halka açık ücretsiz konser etkinliği düzenleyeceğiz. Bakmayın siz sayıca az olduğumuza… Aslında biz geniş bir aileyiz. Yeter ki gücümüzün farkında olalım.

Ortalıkta ‘ayakçı’ denilen çok emlakçı var. Biz bunlarla bugüne kadar gerektiği şekilde mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bizlerin şikâyeti üzerine çok sayıda bu tür iş yapanlar, önemli idari para cezaları aldılar. Ancak bunların kim olduklarını ifşa edemiyoruz, çünkü kanunen böyle bir şey yapılması yasak.

Öncelikle bu saydıklarımı ve daha fazlasını yapabilmemiz için 23 Şubat’ta yapacağımız genel kurulu atlatmamız, sizlerin de bize yetki vermesi gerekiyor. Sizlerden genel kurula katılmanızı istiyorum. Her üyemiz bu yasal hakkını mutlaka kullansın. Eğer bize teveccüh gösterirseniz, bu aileyi hak ettiği şekilde temsil edeceğiz” dedi.

“Hakkımdaki asılsız iddialara itibar etmeyin”

2000’li yılların başında cep telefonu ticareti yaptığını, o dönemde birkaç tane ikinci el telefon alım-satımda faturasız işlem yaptığı gerekçesiyle hakkında cezai işlem yürütüldüğünü, mahkemeye verildiğini belirten MEMDER Başkan Adayı Mehmet Kırkık şöyle devam etti:

“Ben o süreçte mahkeme tarafından yargılandım. Kesilen idari para cezasını da ödedim. Aradan yıllar geçti. Bugünlerde emlakçı bile olmayan birisi ortaya çıkmış ve sosyal medyada, nereden temin ettiyse hakkımda açılan dava ile ilgili belgeleri yayınlıyor. ‘Böyle biri nasıl olur da dernek başkanı olur’ diye asılsız iddialarla bir şeyler yazıp-çiziyor. Benim herhangi bir yasal engelim yok. Eğer olsaydı 6 yıldır dernek başkan yardımcılığını yürütemezdim.

Başkan adayı olmaya karar verdiğim de, Hadi Başkana gittim ve aday olacağımı söyledim. Kendisine, çocuklarının yeni iş hayatına atıldığını, bir yandan da inşaat işleriyle uğraştığını, dolayısıyla dernek işlerine fazla vakit ayıramayacağını söyledim. Ancak kendisi bir dönem daha başkanlık yapmak istediğini söyleyerek aday olacağım dedi. Son derece demokratik bir haktır. Herkes aday olabilir, sonuçta kararı üyelerimiz verecektir. Hepimiz de sandıktan çıkacak karara saygı göstereceğiz.”

Kendisiyle birlikte dernek yönetiminde; İsrafil Gürsoy, Uzay Demirbaş, Bayram Karataş ve Volkan Birsel’in olduğunu belirten başkan adayı Kırkık, tüm üyelerin oylarına talip olduklarını vurguladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500