escort izmir

Advert
Advert

DEVELER YENİ MİLASSPOR YARARINA GÜREŞTİ...

DEVELER YENİ MİLASSPOR YARARINA GÜREŞTİ...
Bu içerik 1346 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Arena’da Yeni Milasspor yararına deve güreşi gerçekleştirildi... Şampiyon develerin kıyasıya mücadele gösterdiği güreşlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi...

10 Şubat 2019 Pazar günü Milas Arena’da adeta bahar havasını andıran güneşli bir günde deve güreşi gerçekleştirildi. İlçemizden, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin farklı il ve ilçelerden çok sayıda pehlivan deve güreşlere iştirak etti. Vatandaşlar güneşli hava ve develerin yaptığı kıyasıya güreşlerle Milas Arena’da keyif dolu anlar yaşadılar.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur, Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte güreşi izlemeye gelen vatandaşları selamladı.

Etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Çok değerli Milaslı hemşehrilerim ülkenin değişik illerinden ve bölgelerinden bu güzel organizasyona katılmak için misafirimiz olan çok değerli konuklarımız, çok değerli yörükler, çok değerli yörük kültürüne sahip çıkanlar bu güzel Pazar gününde, bu güzel güneşli havada Milas Arena’ya hepiniz hoşgeldiniz, safalar getirdiniz. Biz işte buyuz. Biz yörüküz, bu ülkenin birliği, dirliği ve geleceği bizlerden sorulur. Eğer yörük kültürü yaşıyorsa, yörük kültürü yaşatılıyorsa bu ülkenin geleceğinden kaygı duymaya gerek yoktur. Çünkü yörük vefalı, dürüst ve yolunu izini bilen insan demektir. Yörük Cumhuriyetine ve Atatürk’e sahip çıkan ona vefa duyan insan demektir. Ne Mutlu Türküm Diyene. Değerli hemşehrilerim, değerli misafirler kültürümüzü yaşatarak bizi geleceğe taşıyoruz. Deve güreşi etkinlikleri bizim dönemimizde gerçekten çok önemli aşama kaydetti. İlçemiz neredeyse ülkemizin deve güreşi başkenti haline geldi. Sadece deve güreşleriyle değil, boğa güreşleriyle, yörük göçleriyle, yörük şenlikleriyle gerçekten çok hareketli, çok heyecanlı bir dönem yaşadık. Sizler bizlere sahip çıktıkça, sizler bizlere gönül ve omuz verdikçe bu sahiplenişiniz ve bu yükselişimiz devam edecektir. Bildiğiniz gibi memleketimizi, ilçemizi daha güzel bir ilçe haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu günlerde gerçekten çok yoğun yağışlar oldu. Felaketler yaşandı. Beterinden korudu. Ama yaptığımız bilinçli yatırımlarla her tarafta felaketler, sel taşkınlıkları ve can kayıpları yaşanırken Milas halkı Milas’ta ayakkabısını bile ıslatmadan caddelerde rahatça dolaştı. Üst yapısıyla Milas herkesin gıptayla baktığı bir kent haline geldi. Caddeleriyle, kaldırımlarıyla, yeşil alanlarıyla, sosyal donatı alanlarıyla, tarihi restorasyonlarıyla ve daha birçok anlamda yapılan çalışmalarla ilçemiz gerçekten çok önemli aşama kaydetti. Türkiye’de köy sayısı en fazla olan ilçe olmasına rağmen köylerine en etkin hizmet götüren belediye Milas Belediyesi oldu. Önümüzdeki süreçte Milasımıza, köylerimize ve beldelerimize ilişkin çalışma ve uğraşlarımız ve projelerimiz devam edecek. Milas akıllı yatırımlarla değişiyor ve gelişiyor. Biz kendimiz için değil kentimiz için çalışıyoruz. Hepinize saygılar sunuyorum. Geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Bütün devecilere bütün deve severlere, bütün deve sahiplerine bugün burada Milas Arena’da başarılar diliyorum. Aynı zamanda yararına bu güreşi düzenlediğimiz ilçemizin markası Yeni Milasspor kulübümüze de şampiyonluklar diliyorum, başarılar diliyorum” dedi. Konuşmasının ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a Çanakkale’de meydana gelen depremde, depremzedelere yardım için ilk koşan belediyelerden biri olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a, Çanakkale’den güreşlere katılanlar tarafından bir de teşekkür plaketi takdim edildi. Plaket takdiminin ardından güreşler tüm hızıyla devam etti.

Saylak güreş alanında vatandaşları selamladı...

Milas Arena’da güreşler devam ederken Ak Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, ekibiyle birlikte güreş alanına geldi ve tüm sahayı gezerek güreşleri izlemeye gelen vatandaşları selamladı.

Milas Arena’da gerginlik...

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak ve ekibi sahadayken tribünlerden ıslıklar ve yuhalama sesleri yükseldi.

Milas CHP basın bilgilendirmeden yapılan açıklamaya göre; “AKP Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, vatandaşlara seslenmek istedi. Ancak güreş komitesi tarafından, güreşler başlamış olduğu ve O’nun himayesinde yapıldığı için Belediye Başkanı’nın konuştuğu, burasının siyaset alanı olmadığı gerekçesiyle konuşma fırsatı verilmedi. Bu sırada vatandaşlar, güreş alanından çıkmayan AKP’lileri ıslıkla ve yuhalamayla protesto ettiler” açıklaması yapılırken, Milas Ak Parti basın bilgilendirmeden yapılan açıklamaya göre; “AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ın deve güreşinde vatandaşları selamlamak adına konuşma yapmasına izin verilmemesine vatandaşlar yuhalayarak tepki gösterdi” açıklaması yapıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
milaslı     2019-02-11 CHP ZİHNİYETİ DEVAM EDİYOR. MİLAS SPORUN OYUNCULARINA PARA VEREMEDİNİZ. DEVE GÜREŞİ YAPTINIZ. SİZ ANCAK BAĞ BAHÇE BUDAYIN.... SONUNUZ AK PARTİ.......