escort izmir

Advert
Advert

ÇAMLIBELEN MAHALLESİ, ÇOCUK PARKINA KAVUŞTU...

ÇAMLIBELEN MAHALLESİ, ÇOCUK PARKINA KAVUŞTU...
Bu içerik 707 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi, ilçeye yeni park alanları kazandırmak için çalışıyor. İlçe geneline 200 yeni park alanı kazandıran, mevcut parkları ise yenileyen Milas Belediyesi,  1 çocuk parkının daha montajını tamamlayarak, Çamlıbelen Mahalle halkının hizmetine sundu.

“Daha Yeşil Bir Milas” hedefiyle çalışmalarını sürdüren Milas Belediyesi, farklı mahallelerde yapımını tamamladığı 200 yeni park alanı ile dikkat çekiyor. Kentleşme ile birlikte artan yeşil alan ihtiyacını gidermek için projelendirme çalışmalarını tamamladığı parkların yapımını kısa sürede bitirerek hizmete açan belediyenin, ilçeye yeşil alan kazandırmaya yönelik çalışmaları vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Yeni parklar, çocukların güvenli ve rahat bir ortamda oyun oynayabilecekleri şekilde tasarlanan sentetik zeminli oyun alanları, dekoratif oturma grupları, modern peyzaj düzenlemeleri ve fitness alanları ile büyük beğeni topluyor. Milas Belediyesi, yeni park yapım çalışmalarının yanı sıra birçok parkı bütünüyle yenileyerek çağdaş ve güvenli bir hale getirdi.

BİR PARKTA ÇAMLIBELEN MAHALLESİ’NE…

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahallelerdeki çocuk ve vatandaşları da unutmuyor. Bu kapsamda çalışan ekipler, Çamlıbelen Mahallesi’nde çocuk oyun parkının yapımını tamamlayarak, mahalle sakinlerinin hizmetine sundu.

110 kırsal mahalleye oyun grubu yerleştirdiklerini, aynı zamanda bu mahallelere park yaptıklarını kaydeden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Büyükşehir yasasından önce 13 mahalleden sorumluyduk. Büyükşehir yasasıyla 114 köy ve 5 belde Milas’ın birer mahallesi oldu. Toplam 132 mahallemize eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz. Şimdiye kadar merkez dışında 110 kırsal, 5’te belde mahallemize oyun grubu yerleştirdik. Önümüzdeki süreçte diğer mahallelerde çocuk parkını bitirmiş ve oyun grubunu yerleştirmiş olacağız. Kırsal mahallelerimizde olduğu gibi kent merkezinde de park ve yeşillendirme çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500