escort izmir

Advert
Advert

ÇAYIRLI; “DEĞİL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI, ÜYE BİLE YAPMAM”…

ÇAYIRLI; “DEĞİL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI, ÜYE BİLE YAPMAM”…
Bu içerik 4335 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milas İlçe Başkanlığı’na iade-i ziyaret gerçekleştirdi… Ziyarette, AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ın seçim çalışmaları kapsamında yürüttüğü reklam çalışmalarını da eleştiren İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı adına Mehmet Çayırlı; “Vatandaş bana diyor ki ‘Barış Saylak diye bir arkadaşımız var hangi partiden adaydır, Partisinin amblemi hiçbir yerde yok.’ Tabi ben teşkilatçı adamım, teşkilatçılığı bilen bir kişiyim. Kafamda soru işareti oluşuyor bu durumda. Kendimce empati kuruyorum, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İlçe Başkanı olsaydım ben ne yapardım? Benim rozetimi, benim partimin logosunu içine sindiremeyen, resimlerde koyamayan bir adayı asla değil Belediye Başkan Adayı, üye bile yapmam. Ben bir AK Parti seçmeni olsam, benim partimin logosunu, amblemini taşıyamayan bir adaya vatandaş olarak, ben ona oy verir miyim? Sayın Belediye Başkan Adayı Dimyat’a pirinç almaya giderken, evdeki bulgurdan olur mu acaba? Bunu düşündü mü?” dedi…

İlçemizde, seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde CHP Milas Belediye Başkan Adayı, mevcut Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP’li Belediye Meclis Üyesi adayları, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz, Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur ve CHP’liler, İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etmesinin ardından bu kez, 05 Şubat 2019 Salı günü İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı yönetimi, CHP Milas İlçe Başkanlığı’na gelerek iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, parti yetkilileri 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimler için Milas’ta yapılan ittifak görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Ziyarette, ev sahibi olarak ilk konuşmayı CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe gerçekleştirerek; “Nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. 31 Mart seçimleri için bir yola çıktık. Sizlerle çok şeyde örtüşüyoruz. Rozetlerimiz farklı olabilir ama fikrimiz Atatürkçü düşüncemiz, Cumhuriyet ilkelerine bağlılığımız ortak paydamız. Ortak temelde buluşuyoruz. Karşımızda gerçekten çok zorlu bir seçim var. Bu seçimde de görüşmelerimizi devam ettiriyoruz. Henüz neticelendirmemiş olsak da belli şeyler çıktı önümüze… Ama inanıyorum ki, bir şekilde bunu pozitif olarak neticelendirip sizlerle yol alacağımıza da inanıyoruz” dedi.

CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe’den ardından İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı adına bir konuşma gerçekleştiren Mehmet Çayırlı; “Bugünkü ziyaretimiz geçen hafta içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi ve Sayın Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’ın ilçe teşkilatımıza yapmış olduğu ziyaret kapsamında bir iade-i ziyaret amaçlı geldik. Siyasette nezaket önemli bir şeydir. Bu anlamda biz Milas olarak diğer siyasi partilerle birlikte İYİ Parti olarak da bu siyasi nezaket üzerinde önemle durmaktayız. Türkiye genelinde bir süreç var. Referandum sürecinden başlayıp, daha sonra 24 Haziran seçimlerinde ve maalesef de bu yerel seçimlerde uygulanmak istenen ittifak görüşmeleri var. Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi ‘Cumhur İttifakı’ yaptı. Oysaki bizler biliyoruz ki, Cumhuriyet kurulduğundan bugüne hiçbir zaman yerel seçimlerde ittifak olmadı. Dolayısıyla karşı taraf bir ittifak yapınca İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz de bu haksız rekabet karşısında bir ‘Millet İttifakı’nı oluşturmak durumu ortaya çıktı. Bu anlamda biz kendi tabanımızı bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bunlarla ilgili istişarelerimizi yaptık. Milas ayağı anlamında da kendi üyelerimizle bunların değerlendirmesini yaptık ve ilgili üstlerimize bildirdik. CHP Milas İlçe Teşkilatı’yla uyum içerisindeyiz. Bizlerde herhangi bir sıkıntı olmadığını biliyoruz. Her zamanda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Karar mekanizması bizler değiliz. Öncelikle il başkanımız, milletvekilimizin doğrultusunda, genel merkezimiz takdir edecektir. Bu doğrultuda bizim fikrimizi sordular biz de fikrimizi beyan ettik. Önümüzdeki süreç içerisinde sanırım bu hafta sonuna kadar da bu ittifak görüşmelerinde Muğla genelinde ve Milas ayağı anlamında en azından neticenin ne olacağı bizler tarafından duyurulacaktır. Ola ki bir ittifak görüşmesi sonucunda olmaz ise benim aldığım bilgi, genel merkeze iki ismin gittiği, İYİ Parti olarak bir erkek bir de bayan belediye başkan adayı olduğu bilgisini aldım. Bunun dışında isimleri ben de bilmiyorum” açıklamalarında bulundu.

Çayırlı’nın ardından söz alan CHP Milas Belediye Başkan Adayı, mevcut Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Uzun zamandan bu yana sadece yerel seçim bağlamında değil, referandum ve diğer süreçlerde göstermiş olduğunuz samimiyete ve zerafete her yerde ifade ettiğimiz gibi büyük saygı duyuyoruz. Sizlerle aynı anlayışta ve aynı bakış açısında olmaktan da son derece mutluyuz. Özellikle ilçe düzeyinde gelişen görüşmelerdeki içtenliğinizi çok yakından yaşamış bir insan olarak, herkesle paylaşıyorum. Verilecek karar ne olursa olsun, size olan bakış açımızda ve saygımızda hiçbir değişiklik olmayacaktır. Sadece yerel bazda düşünmüyoruz. Önümüzdeki süreçte ülkenin genelini ilgilendiren konularda da beraber yürümemiz, beraber el ele tutuşmamız gereken şartlar var Türkiye’de. Çünkü gerçekten Cumhuriyet’in bütün değerlerini, Atatürk’ün bütün mirasını yok etmeye çalışan ve neredeyse Afrika kabile ülkelerinde bile görülmemiş bir sistemi Türkiye’ye dayatmaya çalışan bir dikta anlayışına karşı biz halkın içerisinden özellikle Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine bağlı ve Atalarına saygı ve vefa duyan insanlar olarak bu birlikteliği yaşatmak ve götürmek, taşımak zorundayız. Bu ülkenin geleceğine ilişkin tek umut budur. Yerel süreçle ilgili ilçe düzeyinde aramızda hiçbir farklı bakış açısı yok. Ciddi anlamda bir sorun yok. Ama başkanımın da ifade ettiği gibi, genel merkezlerimizin almış olduğu bir karar var. Şu anda Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında iki parti ittifak ediyor, ilçelerde partiler kendi adaylarını çıkartıyor. Genel merkezlerin imzaladığı mutabakat budur. Bu mutabakata rağmen eğer ilçeler ittifak yapmayı halen istiyorlarsa ve bunu il örgütleriyle görüşerek, istişare ederek, bunu bir karar haline getirebilirlerse, ilçe düzeyinde ittifaklar hale kurulabilecek düzeydedir. Onun için süreç devam ediyor. Karar ne olursa olsun, biz yerelde iki partinin yönetimleri ve teşkilatları olarak bu yolu ve ülkenin geleceğine ilişkin yürünmesi gereken yolu beraber yürümeye karar verdik. Önümüzdeki süreçte de bu birlikteliğimizi yaşatacağımıza ve götüreceğimize yürekten inancım tamdır” dedi.

Değil Belediye Başkan Adayı, üye bile yapmam…

Ziyarette, İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı adına tekrar söz alan Mehmet Çayırlı, AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ın seçim çalışmaları kapsamında yürüttüğü reklam çalışmalarını da eleştirerek; “Malum birkaç aydan beri billboardlarda, raketlerde bir vatandaşımızın resmi var. Bunu herkes görüyor. Siyasetin içinde olduğumdan dolayı hangi partiden olduğunu biliyorum. Ancak vatandaş soruyor bana diyor ki ‘Barış Saylak diye bir arkadaşımız var hangi partiden adaydır, Partisinin amblemi hiçbir yerde yok.’ Tabi ben teşkilatçı adamım, teşkilatçılığı bilen bir kişiyim. Kafamda soru işareti oluşuyor bu durumda. Kendimce empati kuruyorum, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İlçe Başkanı olsaydım ben ne yapardım? Benim rozetimi, benim partimin logosunu içine sindiremeyen, resimlerde koyamayan bir adayı asla değil Belediye Başkan Adayı, üye bile yapmam. Bu anlamda Sayın AK Parti İlçe Başkanı, Sayın İl Başkanı buna nasıl göz yummakta? Ben özellikle bunu merak ediyorum. Eminim ki, Sayın Cumhurbaşkanı dik bir adamdır… Dikliği nedeniyle vatandaşımız sevmekte ki, hep iktidar olmakta… Eğer ki bu bir seçim stratejisi ise, partinin ilkeleri nerede, partinin ideolojisi nerede? O zaman ikinci bir soru akla gelmekte… Ben bir AK Parti seçmeni olsam, benim partimin logosunu, amblemini taşıyamayan bir adaya vatandaş olarak, ben ona oy verir miyim? Sayın Belediye Başkan Adayı Dimyat’a pirinç almaya giderken, evdeki bulgurdan olur mu acaba? Bunu düşündü mü?” derken, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe de; “Belki de Türkiye tarihinde ilk defa İl Tarım Müdürü seçimle belirleniyor. Birde Milas’ta satılan yerlerle ilgili diyalog içerisine girmeye çalışıyor ya, dün davasını satan adam, yarın Milas’ın hepsini satar” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından, İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı’nın, Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanlığı’na yaptığı ziyaret sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Alper     0000-00-00 Körler sağırlar birbirini ağırlar Teşkilatçılığı iyi bilirmiş