escort izmir

Advert
Advert

GÜLLÜK HAYVAN BARINAĞI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPILDI...

GÜLLÜK HAYVAN BARINAĞI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPILDI...
Bu içerik 1047 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kötü şartların olduğu iddiasıyla hayvanseverler tarafından gündeme gelen Güllük Hayvan Barınağı konusunda Milas Belediyesi'nden bir açıklama yapıldı...

Açıklamada; “Ege Bölgesi'nde ve İlçemizde 25 Ocak 2019 tarihinden itibaren etkili olan ve bölgemizde de etkisini yoğun şekilde hissettiren yağış sonucunda 2 genç vatandaşımız hayatını kaybetmiş, bir çok mahallemizde  ahırlar su altında kalmış, küçük baş hayvanlar telef olmuş, evler ve damlar su altında kalmıştır.Yaşanan doğal afet sonucunda maalesef ki Güllük Hayvan Barınağı da etkilenmiştir” ifadelerine yer verildi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, aşırı yağışlar sonrası yaşanan bu afetle ilgili kısa bir açıklama yaparak, özellikle hayvan barınağı ile ilgili fiziki şartların uygun olmadığına vurgu yaptı. Başkan Tokat; “Güllük Hayvan Barınağı, Güllük Dalyanı yanında olması nedeniyle aşırı yağışlarda bu tür su baskınları yaşanabiliyor. Hayvansever vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde bu barınağın fiziki şartlarının uygun olmadığını, barınaktaki hayvanların Milas barınağına ya da Muğla Büyükşehir Belediyemizin barınağına taşınmasının daha uygun olacağını dile getirdik. Ancak bu önerimiz Güllük Mahallemizde bulunan hayvanseverler tarafından kabul görmedi.

Yaşanan afetin barınaktaki etkilerinin en aza indiği, suların çekilmeye başladığı andan itibaren ivedi olarak barınakta fiziki şartları düzeltme yoluna gidilecektir. Milas Belediyesi olarak her türlü hizmeti vermeye çalışsak da barınağın fiziki şartlarının uygun olmayışı, bu hizmetlerin önündeki en büyük engeldir. Barınağın uygun bir yere taşınması çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Milas Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafından , Güllük Hayvan Barınağı'nın 1999 yılında yapıldığı ve o tarihten itibaren hizmet vermekte olduğunun belirtildiği açıklama ise şu şekilde;

“1999 yılında hizmete giren Güllük Hayvan Barınağı’nın yapıldığı yer Güllük Dalyanı’na yakın olması nedeniyle üç tarafı kanallar ile çevrili olup, yaşanan afet sonucunda barınak su taşkınına maruz kalmıştır. Durum önceden ön görülerek hayvansever vatandaşlarımızla beraber alınan önlemlerle barınağın içine de su dolacağı tahmin edilerek, köpeklerin barınak içinde kapalı kalıp boğulmaması için barınağın kapıları yağış başladığı andan itibaren açık tutulmuş ve köpeklerin güvenli yerlere tahliyesi hayvanseverlerle birlikte, barınakta görevli ve Milas Belediyesi personeli tarafından hiçbir can kaybı olmadan tamamlanmıştır.Yavrulu anne ve küçük yavrular, gözleri görmeyen köpekler, yürüme engeli olan, bakıma muhtaç olan köpekler de Güllük’teki hayvanseverlerle birlikte koordineli bir şekilde Milas Belediyesi personel ve araçları ile güvenle bakılacakları ailelerin yanına teslim edilmiştir. Yaşanan afetin  barınaktaki etkilerinin en aza indiği, suların çekilmeye başladığı andan itibaren ivedi olarak barınakta fiziki şartları düzeltme yoluna gidilecektir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500