escort izmir

Advert
Advert

DR. KAHRAMAN ORTACA’DA GÖREVİNE BAŞLADI...

DR. KAHRAMAN ORTACA’DA GÖREVİNE BAŞLADI...
Bu içerik 5871 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapan, başlatılan bir soruşturma kapsamında açığa alınan ve yeniden görevine iade edilen Dr. Orhan Kahraman Karaisaoğlu, Ortaca’ya atanarak, görevine başladı… Milaslılar tarafından çok sevilen Dr. Karaisaoğlu’nun, yeniden göreve başladığını duyan hastaları ve hasta yakınları ise bu kez Ortaca Devlet Hastanesi’ne akın etmeye başladı…

2013 yılında ilçemize atanarak, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak göreve başlayan Dr. Orhan Kahraman Karaisaoğlu yaptığı başarılı çalışmalarla ve sempatik davranışlarıyla Milaslıların gönüllerini kazanarak, sevilen hekimler arasında yer almayı başardı.

İlçemizde göreve başladığı günden itibaren yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken, taktir toplayan Karaisaoğlu, 11 Eylül 2018 tarihinde güvenlik güçlerince başlatılan bir operasyon ile gözaltına alınmış, yaklaşık iki aylık bir sürecin ardından çıkarıldığı ilk mahkemece serbest bırakılmıştı.

Yaşanan bu sürecin ardından Dr. Orhan Kahraman Karaisaoğlu’nun yanında yer alan Milas’taki hastaları ve hasta yakınları, mağdur olduklarını ileri sürerek imza kampanyası başlatmış, 1 aylık zaman zarfında toplanan yaklaşık Bin imzayı TC. Sağlık Bakanlığı’na ve Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’ne göndermişti.

İlçemizde çok sayıda hastası bulunmasına rağmen, Milaslıların talebini ve topladığı imzaları da dikkate almayan Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Dr. Karaisaoğlu Milas’taki görevinden alarak, Ortaca Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı görevine atadı. Milaslılar tarafından çok sevilen Dr. Orhan Kahraman Karaisaoğlu’nun ilçemizden ayrılarak, 29 Ocak 2019 tarihi itibariyle Ortaca Devlet Hastanesi’nde yeniden göreve başladığını duyan Milaslı hastaları ve hasta yakınları ise bu kez Ortaca’ya akın etmeye başladı.

Umuyoruz ki; yaptıkları bu hatadan geri dönerler…

Yeniden görevine iade edilmesine rağmen ilçemizde değil, Ortaca’da görevlendirilmesine isyan eden Milaslı hastaları ve hasta yakınları Ortaca Devlet Hastanesi’ndeki poliklinik servisinde de hasta yoğunluğu olmadığını ileri sürerek; “Görevini layıkıyla yapan doktorumuz için yaklaşık 150 kilometre yol geldik. Fakat bizi üzen tarafı bu kadar yol gelmek değil, işini severek yapan doktorumuzu ilçemizden, evinden koparılıp, Milaslıların isteği ve talebi hiçe sayılarak, hasta yoğunluğu olmayan başka bir ilçeye atanıp göreve başlatılması. Umuyoruz ki; Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve atamaya karışan bazı siyasiler yaptıkları bu hatadan geri dönerler, Milaslıların bu isteğini, bu iradesini göz önünde bulundurup, doktorumuzu yeniden ilçemizde görevlendirirler. Üstelik yaklaşık 50 Bin nüfusu olan Ortaca’da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı doktor sayısı Kahraman Karaisaoğlu ile 3 olurken, yaklaşık 140 Bin nüfusu bulunan ilçemizden doktorumuzun gönderilerek, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ndeki Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı doktor sayısının 2’ye düşürtülmesini akıl ve mantığımız almıyor. Bu atamanın altında millet iradesinin olduğunu değil, siyasetin olduğunu düşünüyoruz. Bizim için mesafelerin hiçbir önemi yok” diyerek, Dr. Karaisaoğlu’nun Milas’taki görevine iade edilmesi talebini bir kez daha yenilediler.

Öte yandan, Dr. Karaisaoğlu’na ziyarete gidemeyen bazı Milaslı hastaları ve hasta yakınları kendisine çiçekler gönderip, yeni görev yerinde başarılar dileyerek, en kısa zamanda Milas’a dönmesi temennisinde bulundular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serpil     0000-00-00 Biz dr.muzu seviyoruz bir kere gitmeme rağmen ve hastası olmama rağmen gayet güzel ilgilendi güler yüzü ve samimiyeti hiçbir dr.ile karşılaştırılamaz milasa dr.muzu geri istiyoruz gereğinin yapılmasını bekliyoruz ayrıca okqdar kötü davranan dr.lar var iken neden kahraman bey bilemiyorum sonuçta aklandı ve görevine iade edildi