Advert
Advert

KUVAYI MİLLİYE DESTANI AYAKTA ALKIŞLANDI...

KUVAYI MİLLİYE DESTANI AYAKTA ALKIŞLANDI...
Bu içerik 458 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen ve Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından oynanan ‘Kuvayı Milliye Destanı’ isimli tek kişilik oyun, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda sahnelendi.

Nazım Hikmet’in Kurtuluş Savaşı’nda verilen mücadeleyi konu alan 8 bölümlük aynı isimli şiirinden uyarlanan ve Yaşar Gündem tarafından tek kişilik performans şeklinde sahnelenen ‘Kuvayı Milliye Destanı’ adlı oyun, Milaslı tiyatro severler tarafından büyük beğeni toplayarak, ayakta alkışlandı.

Oyunu izleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat oyunun sonunda tek kişilik performans sergileyen tiyatro oyuncusu Yaşar Gündem’i tebrik ederek, çiçek ve plaket takdim etti. Oyunun sonunda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Tokat; “Büyük ustayı doğumunun 117. yılında bu muhteşem eseriyle yâd ettik. Sizlere çok teşekkür ediyorum bu güzel gösteri için. Gerçekten büyük bir duyguyla çok güzel bir oyun izlettiniz bize. Nazım Hikmet haksız yere, belki sadece düşünceleri açısından yaftalanmış ve haksızlığa uğramış bir büyük değerimiz. Şu eseri yazan, kim olursa olsun her Türk vatandaşının gurur duyması gereken büyük bir şair. Onu büyük bir özlemle ve gururla yâd ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500