Advert
Advert

OKULDAKİ ÖLÜMCÜL TEHLİKE..!

OKULDAKİ ÖLÜMCÜL TEHLİKE..!
Bu içerik 2520 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Fatih İlkokulu’nun bir bloğuna verilen depreme dayanaklı değil raporunun ardından boşaltılan bloğun çevresine çekilen güvenlik şeritleri, velilerin tepkisine neden oldu…

Fatih İlkokulu binasının bir bloğu bir yıl önce depreme dayanaklı olmadığı gerekçesiyle boşaltıldı. Boşaltılan bina çevresine çekilen şerit ve uyarı levhasıyla öğrencilerin zarar görmesini engellemeye çalışan yöneticiler, veliler tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Çocuklarının can güvenliğinin olmadığını savunan veliler; “Çocuklarımızın başına ölümcül bir tehlike geldiği zaman mı gerçek önlemler alınacak” diye sordular.

Fatih İlkokulu’nda alınan güvenlik önleminin tam bir kara mizah örneği olduğunu söyleyen veliler; “Bir sene önce bina depreme dayanıklı değil diye rapor tutulmuş. Bugüne kadar bina için hiçbir şey yapılmamış. Bugün de İlçe Milli Eğitimden gelerek şerit çekmişler. Binaya yanaşmayın diye levha çakmışlar. Burada bizim çocuklarımız okuyor. Bina tehlikeliyse bina çevresinde çocuklarımızın bulunmasına nedenizin veriliyor. Çocuklarımızı kaybetmeden ilgililerden gerekeni yapmalarını, öğrenci velileri olarak istiyoruz! Binada tehlikeli bir durum olduğu belli. Bu binanın çevresinde çocuklarımızın olmaması gerekir. Aşırı yağmurlarla veya küçük bir yer sarsıntısıyla binanın çökme/ yıkılma olasılığı yüksek. İleride üzücü bir durumla karşı karşıya kalmamak için en kısa sürede duruma müdahale edilmeli. Önleyici tedbir olarak bir şerit çekmek, bir uyarı levhası takmak çocuklarımızı koruyamaz. Gerçek önlemlerin bir an önce alınmasını istiyoruz” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500