Advert
Advert

CHP, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ…

CHP, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ…
Bu içerik 474 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Milas İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçemizde görev yapan basın mensuplarına yönelik bir kahvaltı düzenlendi... Kahvaltıda açıklama yapan CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe; “Biz üye bazlı ön seçim yapıyoruz. Fakat bizi eleştirenler direk atama yöntemini uyguluyorlar. Biz üye bazlı seçim yaparak demokrasiyi yaşıyoruz ve yaşatıyoruz. Bizimle kalanlar bunun mutluluğunu yaşarken gidenler yas mı tutar bilemiyorum” dedi.

CHP Milas İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Konak Lokantası’nda ilçemizde görev yapan basın mensuplarına yönelik kahvaltı düzenlendi. Etkinliğe; CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz ve yönetim kurulu üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur ve yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Kahvaltının ardından gazetecilerin gününü kutlayan CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe; “Dün 10 Ocak Çalışan Gazetecilerimizin günüydü. Tabi yılın bir günü hatırlanmak sizler için ne kadar cazip, ne kadar mutlu edici bilmiyorum ama sizler her zaman bizlerin aklındasınız, sizler her zaman bizlerin yanındasınız. Bir şeyler yapmaya çalıştığımız da bu partiye emek verenlerden çok sizleri görüyoruz. Gerçekten çok büyük emek gerektiren bir işi yapıyorsunuz. Sizlerin bu işi maddi beklenti içinde olmadan, severek yaptığınızın farkındayız, bilincindeyiz. Bizlerin sizlerden tek isteği tarafsız ve yansız bir habercilik, olayları olduğu gibi aktarmanız, bunun dışında hiçbir beklentimiz sizlerden olamaz.  Sizlerin her zaman yanınızda olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bizler sizlerin aracılığı ile büyük kitlelere ulaşabiliyoruz. Ülkemizde habercilere baktığımızda tarafsız, kitlelere gerçekten doğru haberleri ileten isimlerin efsane isimler olduğunu görüyoruz. Ölmüş ya da öldürülmüşler. Basın şehitlerimiz var. Doru haber yaptıkları için bugün onlar efsane isimler. O isimleri de bugün saygıyla anmak istiyoruz. Tek temennimiz beraber yol yürüyorsak doğrusunu bizden öğrenerek, bizlerle paylaşarak haber yapın. Özellikle 31 Mart Yerel Seçimlerine giderken tabii ki bir siyasi yarış var. Bu siyasi yarış içerisinde taraf olmadan doğru haberler yayınlamanız tek temennimiz. Bir gün gecikmeli de olsa bu özel gününüzü canı gönülden kutluyoruz. Hepimiz yanınızdayız bunu bilmenizi istiyoruz. Kahvaltımıza katıldığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

20 Ocak 2019 Pazar günü yapılacak temayül yoklaması hakkında da kısa bir açıklama yapan CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe; “Sürecimiz sürekli değişti. Biz bir karar almaya hazırlanırken Genel Merkezimizden farklı şeyler geldi. Milas’ta demokrasiyi yaşatmak adına bütün meclis aday adayları, yönetim kurulumuz, kadın kolları, gençlik kolları ve Belediye Başkan adayımız hepimiz ortak akılla hareket ettik. 20 Ocak’ta Milas’ta demokrasi şöleni yaşanacaksa bu ortak akıl sayesinde yaşanacak. Muğla’nın 13 ilçesinden sadece Milas’a ait bir süreç bu. Aday adaylarımızı sandığa taşıyoruz. Çıkan sonuç her ne olursa olsun onu uygulamak üzere bir karar aldık. 5455 üyemizle sandığa gidiyoruz. Türkiye’de çoğu ilçenin nüfusundan fazla üyemiz var. 5455 üyemizi sandığa getireceğiz ve 39 aday adayımızla beraber buradan çıkan sonucu uygulayacağız. Tabi demokrasi adına bu bizleri çok mutlu ediyor. Bu seçimle ilgili tüm çalışmalarımızı yaptık. Milas Merkez, Bafa, Ören, Güllük, Selimiye’de yani 5 yerde sandığımızı kuracağız. Katılımı yüksek tutmaya çalışıyoruz. Katılımı ne kadar yüksek tutarsak sonucun doğru çıkacağına inanıyoruz. Diğer partilere baktığınız zaman bizleri eleştirdikleri yer üye bazlı ön seçimdi. Biz üye bazlı ön seçim yapıyoruz. Fakat bizi eleştirenler direk atama yöntemini uyguluyorlar. Biz üye bazlı seçim yaparak demokrasi yaşıyoruz ve yaşatıyoruz. Bizimle kalanlar bunun mutluluğunu yaşarken gidenler yas mı tutar bilemiyorum” dedi.

Kahvaltı etkinliği basın mensuplarının sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500