escort izmir

Advert
Advert

İYİ BELEDİYECİLİK… ÜRETEN BELEDİYECİLİK…

İYİ BELEDİYECİLİK… ÜRETEN BELEDİYECİLİK…
Bu içerik 970 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı, ilçemizde faaliyet gösteren esnaf odası ziyaretlerine devam ediyor…

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı yerel seçimler öncesi esnaf odası ziyaretleri kapsamında Milas Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer ve Yönetim kuruluna, daha sonra Milas Esnaf Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Devrim ve Yönetim kuruluna nezaket ziyaretinde bulundu.

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mehmet Çayırlı ziyaretlerde Oda başkanlarına yerel seçim çalışmaları, Milas'ın sorunlarını ve çözüm önerilerini sundu.

İyi Belediyecilik… Üreten Belediyecilik…

Ziyaretlerde İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı olarak genel merkezin ‘İyi Belediyecilik’ programını anlatan Mehmet Çayırlı,  ilçemiz açısından Tarih, Tarım, Turizm, Ticaret (4T) anlayışını kültürümüz ile entegre ederek belediyelerin çiftçilere, üreticilere, esnaflara uygun istihdama yönelik hazırladıkları projelerinden bahsetti.

Çayırlı; “Bu anlamda Milas Belediye Anonim Şirketi çatısı altında;

1- Zeytinyağı Rafineri Fabrikası (Zeytin ve zeytinyağı üreticilerimize yönelik)

2-  Milas Dokuma Sanayi Fabrikası (Pamuk üreticisi ve el sanatları, tezgah halıcılığına yönelik)

3- Milas Bal Paketleme ve Ambalajlama Fabrikası (Milas bal üreticilerine yönelik)

4- Tütün (Yerli ve yabancı sigara firmalarına aracılık ederek kaliteli tütün yetiştirilmesine teşvik etmek ve aracı olmak)

5- Doğalgaz ile ısınma konusunda tüketici ve vatandaşlarımızın doğalgaz faturalarının fahiş fiyatlar altında ezildiğini ve buna alternatif olarak gerekli fizibilite çalışmaları yapılarak, mali ve teknik araştırmalar yapılarak güneş enerjisi sistemi ile santral yapılması konusunda dünya bankasına uzun vadeli kredi alınabilecek şekilde proje hazırlanması, ısınma ve hava kirliliği sorununun çözümünü vatandaşımızın lehine olacak şekilde çalışmalar yapmalıyız” dedi.

Bu kapsamda daha üreten belediyecilik kapsamında daha bir kaç projeleri olduğunu söyleyen Mehmet Çayırlı, temel hedefin üretime teşvik, istihdama teşvik olduğunu söyledi.

Ziyaretler yapılan sohbetlerin ardından toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500