escort izmir

Advert
Advert

ESKİ SANDIKLAR SOKAKTAKİ DOSTLARA YUVA OLDU...

ESKİ SANDIKLAR SOKAKTAKİ DOSTLARA YUVA OLDU...
Bu içerik 1046 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamlığı ve Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün iş birliğiyle sokak hayvanlarının soğuk kış şartlarından ve sıcak hava şartlarından korunabilmesi için yuva temin edildi... Bu kapsamda geçmiş seçim dönemlerinde kullanılan ahşap oy sandıkları yuva haline getirilerek, sokak hayvanlarının barınması için ilçemiz mahallelerine konmak üzere mahalle muhtarlarına teslim edildi...

Atapark’ta gerçekleştirilen etkinliğe Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Ş. Fırat Erkal, Ak Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, Ak Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, muhtarlar ve hayvanseverler katıldı.

Etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Bugün burada gerçekten çok güzel bir etkinlik için bir araya geldik. Daha önce seçimlerde oy sandığı olarak kullanılan ahşaptan yapılmış sandıklar değiştirilip, güncel olarak artık şeffaf sandıklar kullanılınca bunlar işlevsiz kalıp depolarda tabiri caizse çürümeyi bekler haldeydi. Bizim tarım müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımızın girişimleri, önerileri ve yine esnafımızdan da aldığımız destekle oy sandıklarını kuşlarımıza, kedilere, köpeklere bu soğuk havalarda, yaz günleri sıcak havalarda bir sığınak olacak. Onları sıcaktan, soğuktan koruyacak birer sıcak yuva haline getirdik. Samimiyetle ve herkesin çok büyük bir memnuniyetiyle tamamladık ve bugün de bunların mahalle muhtarlarımıza onların da koordinesinde kullanılmak üzere dağatımını yapacağız. İnşallah vatandaşlarımız da duyarlılık gösterip bizimle birlikte bu dünyayı paylaşan, bu dünyayı güzelleştiren yüce Allah’ın sessiz kullarına merhamet gösterip sahip çıkıp, sadece gelip geçici zevk için belli bir müddet yanınızda hayatınıza ortak edip sonra onları sokağa terk edip kaderine terk etmeyeceğiz. Bu ilçenin bir yöneticisi olarak sadece insanlara karşı değil, onlara karşı da sorumlu olduğumuzun bilinciyle böyle bir güzelliği ortaya koyduk. Paylaşan, destek veren, emek veren bütün herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın ardından bir konuşma yapan, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Ş. Fırat Erkal; “Böyle bir sosyal sorumluluk projesi içinde bulunmaktan kurum adına bulunmaktan ve şahsım adına mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sokak hayvanları bizim dostlarımız. Hayatımızın birer parçası, onlarla beraberiz. Özellikle bu soğuk kış günlerinde, basına son zamanlarda sıkça yansıyor hakikaten hayvanlar zor durumda. Bu projeyle bir duyarlılık oluşturulmak istenmiş. Tabi yeterli değil belki sayı olarak ama son derece önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Başta sayın kaymakamımız olmak üzere emeği geçen arkadaşlarıma ve katkı sağlayan hayvanseverlere, muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak bir konuşma gerçekleştiren hayvansever Meliha Tekin; “Bir şehri yöneten insanların, yöneten kişilerin bu olaya taraf olmasıyla tabiki çözüme ulaşmak çok daha kolay. Bizler yıllardır mücadele veriyorduk ama şu olay çok çok güzel. Yapan, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Erk’in bu işin içinde olması demek çözümün en büyük parçası demek” dedi.

Konuşmaların ardından sokak hayvanlarının barınması için yapılan yuvalar mahalle muhtarlarına teslim edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500