escort izmir

Advert
Advert

İYİ PARTİ ÇALIŞMALARINA MİLAS BELEDİYESİ’NDEN BAŞLADI...

İYİ PARTİ ÇALIŞMALARINA MİLAS BELEDİYESİ’NDEN BAŞLADI...
Bu içerik 1320 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ülkemiz genelinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı seçim çalışmalarına,nezaket ziyaretleriyle başladı… Ziyaretler kapsamında, ilk olarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret eden İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı adında Mehmet Çayırlı; “Siyaset, vatandaşlarla temas etmekten geçiyor. Bu anlamda bizler buna başlamadan önce ilk olarak yereldeki kurumlarımızdan başlayarak Milas Belediyesi’ne geldik” dedi…

Milas Belediyesi, Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarete İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, Mehmet Çayırlı ve İYİ Parti Milas Belediye Meclis Üyesi Kasım Özkan da katıldı.

31 Mart 2019 seçimleri öncesinde İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı olarak bir dizi ziyaret programı hazırladıkları ifaden eden Mehmet Çayırlı; “Önümüzde yerel seçimler olması dolayısıyla ilçemizde yer alan kamu kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerine yönelik nezaket ziyaretlerine başladık. 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan seçim sürecini hepimiz takip ediyoruz. Genel merkezimizin bazında Türkiye genelinde ve ilimiz Muğla’da bir ittifak çalışması var. Ama biz yine de İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı olarak her şeye hazırlıklı olarak bekliyoruz. Buda genel merkezimizin takdiriyle olacak. Siyaset, vatandaşlarla temas etmekten geçiyor. Bu anlamda bizler buna başlamadan önce ilk olarak yereldeki kurumlarımızdan başlayarak Milas Belediyesi’ne geldik” diyerek İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri’ni tanıttı.

Ziyaret programına ilk Milas Belediyesi’nden başlamalarından dolayı mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Gerek kurumsal kimliğinizle, gerekse bireysel olarak referandum ve geçmiş seçim süreçlerinde veya Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve sosyal tablosu karşısında hemen hemen birbirimize paralel ve benzer tavırlar gösterdik. Ülkenin geleceğinden kaygı duyan, gidişatından memnun olmayan ve bu gidişatın bir an önce durdurulması gerektiğini düşünen insanlar olarak referandum süreçlerinde de sizlerde buralarda aktif gayretler gösterdiniz. Şimdiye kadarki bu konulardaki emekleriniz içinde sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Yerel seçimler sürecinde genel merkez ayrı ama İlçe Başkanlığı olarak çok olgun ve dik duruşunuz var. Seçime hazırsınız…İttifaka da hazırsınız… Bu konuda tabanınızda soru işareti yaratacak herhangi bir düşünce içerisinde değilsiniz. Biz bu konuda, yerel olarak öncelikli vereceğiniz her karara saygılıyız. Genel merkez düzeyindeki görüşmelerin detaylarını sizlerde, bizlerde çok iyi bilmiyoruz ama memleketimiz için, halkımız için en doğru kararın çıkacağına inanıyorum. Sizde her karar ihtimaline göre çalışmalarınızı yürütmeniz lazım. Biz, en kolay el uzatabileceğimiz ve uzatılan eli en kolay tutabileceğimiz siyasi parti olarak sizleri görüyoruz. İlçemizde de bunu her yerde söylüyorum, toplumda sevilen, olgun ve güvenilir insanlarsınız. Umuyorum ki bu süreç içerisinde sizlerde, bizlerde memleket için en hayırlı kararı vereceğiz. Türkiye referandumla bir rejim değişikliği yaşadı. Arkasından gelen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleriyle de bunu perçinledi. Şimdi de yereli alarak Türkiye’deki bu rejim değişikliğini perçinleyerek tamamlamaya çalışıyorlar. Bu aynı zamanda bir yerel seçim değil… Demokrasi seçimi, Cumhuriyetimizin, Atatürk ilke ve devrimlerini savunma konumundaki en son mücadele seçimi… Bu mücadeleden hiçbir zaman kaçmayacağız. Topluma, bizi bugünlere getirenlere ve asıl bizden sonrakilere bunu bir borç olarak hissediyoruz. Yolumuzda herhangi bir dönüş yok. Emin adımlarla, hiçbir şeyden çekinmeden mücadelemize devam edeceğiz. Bu süre içerisinde sizlere de başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Tokat’ın ardından tekrar söz alan Mehmet Çayırlı; “Bu anlamda aynı düşünceleri paylaşmaktayız. Bizler de bu seçimi yerel seçim olarak görmüyoruz. Sayın Bahçeli de zaten tamamen kendi ifadesiyle ‘Cumhur İttifakı’nı sağlamlaştıraraktan Başkanlık Sistemi’nin sorgulanmamasını gerektiğini’ belirtti. Bizde İYİ Parti olarak, çoklu parlamenter sistemini savunduk ve Cumhuriyetimizin değerlerinin tekrar devam etmesi istiyoruz. Her ne kadar adı yerel olsa dahi tamamen sisteme yönelik bir oylama olacaktır. Bu anlamda tabanımız da, vatandaşlarımız da, üyelerimiz de bu seçimi yerel seçim olarak düşünmesinler. Bu seçimin parlamenter ve Cumhuriyet sisteminin devam edip etmemesini yönündeki bir seçim olduğunu düşünmelidirler. Bu anlamda genel merkezimizin vereceği her türlü karara da saygılıyız. Aralık ayı başında da genel merkezimizden Muğla’da ittifak çalışması olduğu yönünde bir açıklama geldi ve partimize zarar vermemek adına dolayısıyla bizlerde bir bekleme sürecine girdik. Sonuç itibariyle Milas İlçe Teşkilatı olarak biz her türlü sonuca hazırız. Genel merkezimiz derse ki ‘Milas’ta ittifak var’, bizler de buna açığız. Zaten CHP’li arkadaşlarımızla nezaket kuralları çerçevesinde gayet uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Sizlerin de bizlere göstermiş olduğu sevgi, saygı ve teveccühten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi ve ziyaret, yapılan sohbetin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500