escort izmir

Advert
Advert

KAYMAKAM ARSLAN, MİLAS BASINIYLA BULUŞTU…

KAYMAKAM ARSLAN, MİLAS BASINIYLA BULUŞTU…
Bu içerik 541 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamı Eren Arslan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla ilçemizde görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi… Kaymakam Arslan; “Bizi göremediğimiz alanlara odaklanmayı, eksik kaldığımız alanlara yönlendirmeyi yani kamuoyunun menfaatini kamu yararına yönelik ilkeli, doğru, dürüst ve tarafsız habercilik yaptığınız için teşekkür ediyorum” dedi…

Atatürk Bulvarı’nda yer alan Adres Cafe’de gerçekleştirilen kahvaltı etkinlikte Milas Kaymakamı Eren Arslan gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, günün anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi.

Sözlerine “Basın mensupları hepinizin bildiği gibi kamusal bir görevi ifa ediyorlar” diyerek başlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Hem kamunun, hem vatandaşlarımızın doğru bilgi alması ve yaşadığı şehirden, yaşadığı ülkenin, dünyanın olup biteninden doğru bir şekilde haberdar etme gayesindeler. Bunun gecesi yok, gündüzü yok… Bayram tatili, hafta sonu olmadan 24 saat vazife görev ifa eden çok meşakkatli bir görev. Ama sonuç itibariyle de yapılan haberlerle kamuoyunu hem bilgilendirmek hem doğru yönlendirmek hem de vatandaşlarımıza hizmet eden kamu görevlilerini veya bütün toplumda özel sektör dahil hizmet sunan birimleri, kurumları yeri geldiğinde doğruya yönlendiren yanlışlarını, eksikliklerini görmesini sağlayan, bu anlamda yönetimin vazgeçilmez bir unsurudur. Yasama, yürütme, yargı diye güç erkleri sayılır, medya da bunun 4’ncü ayağı olarak çok önemli bir yer ifa ediyor. Tabi medyanın, basının tarihi de yazılı basından matbaanın o mürekkep kokan odalarından bugün küçücük bir tabletin klavyelerine kadar değişim, gelişim gösteren bir alan. İnternet medyası çağın gerekleri olarak bugün diğer alanların önüne geçmiş durumda. İlçemizde de hem yazılı basın anlamında hem diğer medya kuruluşları anlamında güçlü bir altyapı olduğunu görüyorum. Güzel bir birliktelik olduğunu görüyorum. Ben en azından kendi adıma görev yaptığım süre içerisinde sizlerle birlikte çalışmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bizi göremediğimiz alanlara odaklanmayı, eksik kaldığımız alanlara yönlendirmeyi yani kamuoyunun menfaatini kamu yararına yönelik ilkeli, doğru, dürüst ve tarafsız habercilik yaptığınız için teşekkür ediyorum. Aynı şekilde hepimizin sağlıklı, huzurlu ve hep güzel, mutlu haberleri vereceğimiz yıllarımız olsun diyorum. Katıldığınız içinde teşekkür ediyorum” dedi.

Arslan’ın ardından gazeteciler adına söz alan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Üst Kurul Delegesi Coşkun Efendioğlu da böylesine güzel bir organizasyonu düzenleyerek, Milas’ta görev yapan basın mensuplarını unutmadıkları için Kaymakam Arslan’a teşekkür etmesinin ardından etkinlik, yapılan sohbet ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500