escort izmir

Advert
Advert

AKP, TEK TİP GAZETECİ İSTİYOR…

AKP, TEK TİP GAZETECİ İSTİYOR…
Bu içerik 517 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada mesleği gazetecilik olan muhabir, yazar, kameraman, foto muhabiri, haber müdürü, yazı işleri sorumlusu, genel yayın yönetmeni tüm basın çalışanlarının gününü kutladı.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “AKP yönetimi tek tip, yandaş gazeteci istiyor. Gerçekleri yazmayan, görmeyen, duymayan… Yolsuzlukları, vurgunları, adaletsizliği halka anlatmayan gazeteci istiyorlar” dedi. Gazetecilere sürekli olarak dava açıldığını, amacın yargıyı sopa gibi kullanıp gazetecileri sindirmek olduğunu ifade eden Alban, bugün artık basının işten atılmalarla, baskılarla, tutuklamalarla anıldığını kaydetti.

‘Ya Yandaş Ol’ Ya Da ‘Yok Ol’ Diyorlar…

Yönetim başına geldiği günden bu yana, AKP yönetiminin hedef aldığı meslek grubunun başında gazetecilerin geldiğini vurgulayan CHP’li Alban; “Farklı görüşü savunan gazeteciler için açılan davalar her geçen yıl artmakta, ekonomik kriz bahane edilerek ya yandaşlık ya da işten atılma tehdidi ile karşı karşıya bırakılmış olan gazetecilerimizin üzerindeki baskılar, sürekli ağırlaşmaktadır” dedi.  

Her türlü zorlama ve baskıya karşı özgürce işini yapmaya çalışan gazetecilerin yandaş iş adamı patronları tarafından haberlerinin sansürlendiğini belirten Alban, AKP yönetiminin gazetecileri bir savcı gibi suçladığını, işten atılmaları için talimatlar verebildiğini  öne sürdü.

Milletvekili Alban yazılı açıklamasında son olarak; “Güvencesiz çalıştırmanın yasaklandığı, sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırıldığı ve gazetecilerin haklarının verildiği 10 Ocak’larda “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlamak dileği ile tüm gazetecilere başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500