Advert
Advert
Advert

MADDE BAĞIMLILIĞI VE TÜBERKÜLOZ…

MADDE BAĞIMLILIĞI VE TÜBERKÜLOZ…
Bu içerik 698 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı çalışanlarına yönelik ilçemizde eğitim çalışması gerçekleştirildi… Eğitimde katılımcılara Madde Bağımlılığı ve Tüberküloz (Verem) hakkında bilgilendirmeler veridi…

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda 4-8 Ocak 2019 tarihlerinde tam gün olarak verilen eğitimde katılımcılara Madde Bağımlılığı ve Tüberküloz (Verem) konuları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Uzm. Dr. Duran Ada, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nden Psikolog Necla Günay Keskin, Milas Sosyal Hizmet Merkezi’nden Sosyal Çalışmacı Hande Nur Taşkıran, Muğla Verem Savaş Merkezi’nden Uzm. Dr. İsmail Hakkı’nın konuşmacı olarak katıldığı eğitime Milas İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kırova, Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı çalışanları katıldı.

Bilgilendirme eğitiminde Madde bağımlılığı nedir?, Tedavi edici kurumlar ve özellikleri, Kullanıma bağlı verilen cezalar, Verem nedir?, Tanı ve tedavisi, Koruma yolları gibi konular anlatılırken, ilçemizde kanser taramalarının arttırılması yönünde Aile Hekimi ve Aile Sağlığı çalışanlarıyla bilgi paylaşımı yapıldı.

Toplantı, tüm sağlık çalışanlarının düşünce, görüşleri ve önerilerinin değerlendirilmesiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500