Advert
Advert

SAYLAK’TAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET…

SAYLAK’TAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET…
Bu içerik 2876 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Adalet ve Kalkınma Partisi Milas Belediye Başkan Aday Adayı Barış Saylak, ilçemizde ve beldelerimizde hizmet etmiş, geçmiş dönem Belediye Başkanları’na yönelik bir dizi ziyaret gerçekleştirdi… Saylak ziyaretlerinde, eski başkanların yeni yıllarını kutlayarak; “Onların önerilerini, hayır dualarını, hem de Milas’a dönük deneyimleriyle ilgili paylaşmak istedikleri bir şeyler varsa dinlemeye geldik” dedi…

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi Milas Belediye Başkan Aday Adayı Barış Saylak ilçemizde başlatmış olduğu seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İlçe Başkanı Fahri Acar’la birlikte ilçemizde ve beldelerimizde Milas’a hizmet etmiş geçmiş dönem Belediye Başkanları’nı ziyaret eden Saylak, ilk olarak geçmiş dönem Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Milas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Tireli’yi ziyaret etti.

Sözlerine “Yılbaşı vesilesiyle 2018’i geride bırakarak 2019’a giriyoruz” diyerek başlayan Adalet ve Kalkınma Partisi Milas Belediye Başkan Aday Adayı Barış Saylak; “Bu nedenle geçmişte Milas’a hizmet etmiş, ilçe yönetiminde söz sahibi olmuş, emek harcamış, çok değerli Belediye Başkanları’mızın yeni yıllarını kutlamak amacıyla ilçe başkanımızla birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerimizin ilkini de benim yaşantımda çok özel yeri olan ve aynı zamanda benim nikah şahitliğimi yapan Dr. Mustafa Tireli büyüğümüzden başladık. Kendisiyle birlikte uzun yıllar Milas Belediyesi’nde gerek belediye meclis üyeliği, gerekse yaptığı belediye başkanlığı döneminde çalışma fırsatımız oldu. Onların önerilerini, hayır dualarını, hem de Milas’a dönük deneyimleriyle ilgili paylaşmak istedikleri bir şeyler varsa dinlemeye geldik. Bu vesileyle 2019 yılının hem ülkemize, hem ulusumuza, hem de Milas’ımıza huzur, mutluluk, sağlık, esenlik, iyilik ve güzellikler getirmesini temenni ediyoruz. Ayrıca değerli büyümüz Mustafa Tireli’den de yapmış olduğu bu nazik ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Yapılan ziyaretten dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Mustafa Tireli, Saylak’a çıkmış olduğu yolda başarılar diyerek, göstermiş olduğu medeni cesaretinden dolayı tebrik etti.

Ziyaretler kapsamında geçmiş dönem Milas Belediye Başkanı ve Muğla Milletvekili Fevzi Topuz’a da ziyaret gerçekleştiren Saylak, 1989 yılında Topuz’un Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 1990 yılında Milas Belediyesi’nde beraber çalışmaya başladıklarını ifade ederek; “Uzun yıllar birlikte görev yaptık ve en son 2007 yılı Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Milas Belediye Başkanlığı görevini noktalamış oldu. Bugün bu noktaya gelmemde çok emekleri olan siz saygıdeğer büyüğüme bir yeni yıl ziyareti ve aynı zamanda Milas’a hizmet etmiş tüm belediye başkanlarımızı ziyaret ediyoruz” dedi.

Geçmiş dönem Milas Belediye Başkanı ve Muğla Milletvekili Fevzi Topuz’a da Saylak’a çıkmış olduğu bu yolda başarılar dileyerek; “Bu olması gereken nazik bir davranıştır. Siyasetten önce insanlık vardır. Elbette insanlar birbirlerinden feyz alması gerekir. Bizler demokrasiye inanan, özgürlüğe inanan insanlarız. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu yarışın içerisinde insanları kırmadan, dökmeden, onurunu ve gururunu inceltecek hale getirmeden, mümkün olduğu kadar alçak gönüllülükle, tavazzuhla götürmekte yarar vardır diyorum. Biz bugüne kadar da böyle yaptık. İnsanlar bazen kaçtı, biz arkasından gittik ve yakalamaya çalıştık. Sonuç itibariyle de bugün kentte görev süremiz dolduktan sonra da, çarşıda dolaşabiliyorsak, bunun bir tek nedeni vardır; kin ve nefret duygularını nötr hale getirmeye çalıştığımızdan. Karşımızdaki insan aleyhimizde konuşsa dahi biz ona sevgiyle yaklaştık. Netice itibariyle biz bugünlere geldik. Bu bugün böyle… Yarın sizler göreve geleceksiniz... Yarından sonra bir başkaları… Bu kentte yaşayan, bu ilçede yaşanan, bu vatandaşlara ne hizmet yapacağım? diye sabah kalkınca kendine bu soruyu soracaksın. Önemli olan ne yaptığını ve ne yapmak istediğini bileceksin” diyerek kendisine hayırlı olmasını temenni etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Milas Belediye Başkan Aday Adayı Barış Saylak, gün içerisinde ayrıca geçmiş dönem Ören Belediye Başkanı Kazım Turan, Beçin Belediye Başkanı Mehmet Balcı’yı ve mevcut Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500