escort izmir

Advert
Advert

ELEKTRİK DAĞITIM BEDELİNE İSYAN…

ELEKTRİK DAĞITIM BEDELİNE İSYAN…
Bu içerik 7536 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Elektrik faturalarına yansıtılan çeşitli kalemler, gün geçtikçe vatandaşların tepkisini daha fazla çekiyor… Faturalardan alınan vergilerin yanı sıra elektrik dağıtım bedeli adı altında alınan ücrette görünen büyük artış vatandaşları isyan noktasına getirdi…

Elektrik faturasındaki dağıtım bedelini gösteren bir vatandaş; “Zaten zor geçinen insanlarız. Ay sonunu zor getirmeye çalışıyoruz. Gelen faturanın üçte biri farklı kalemlerden alınan ücretler. Şimdi biz zaten elektrik dağıtım ve üretim firmalarına elektrik faturası ödemiyor muyuz, kullandığımız elektriğin bedeli olarak? Elektriği dağıtmak onların görevi değil mi? Niye parasını benden alıyorlar. Dağıtım bedelinin kullanıma göre artıp azalması meselesi nedir?” dedi.

İlçemiz esnaflarından bir vatandaş ise; “Faturalara ekstra yüklenen ücretler bizi çok etkiliyor. Esnafa verilen elektrik hanelere göre daha pahalı. Ticarethane diye daha fazla dağıtım bedeli yansıtılıyor. Dağıtım bedeli nedir? Buna kim dur diyecek? Bu mağduriyetleri kim önleyecek” dedi.

Sosyal medyada da tepkisini dile getiren vatandaşlar, elektrik firmalarının vatandaşı soyduğunu ifade etti. Hükümetten bu soyguna dur demesini isteyen vatandaş, faturalarını paylaşarak dağıtım bedeline isyan ettiler.

Faturalarda perakende satış hizmet bedeli, iletim bedeli, kayıp kaçak bedeli, sayaç okuma bedeli gibi kalemler 'dağıtım bedeli' adı altında gösteriliyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet     0000-00-00 Önümüzdeki yerel yönetimler seçiminden sonra Belediyelere ait su hizmetleri de DSY aktarilirsa hiç şaşmayın. Oradanda haydi özelleştirmeye .Bir zamanlar kamuya ait elektirik hizmetleri parsel parsel şirketlere dağıtıldı. Şimdi patronların cebine gidiyor. Suyu muza bari sahip çıkalım.
Hamdi     0000-00-00 Aldıkları bu paralarla eve elektrik paneli kurulur yazık insaları resmen sömürüyorlar
Ertuğrul     0000-00-00 Zehir zıkkım olsun allahım belâlarımı versin bu ne yaa 200 gelen fatura 450 geldi yılbaşı kazığı