Advert
Advert
Advert

SAYLAK’TAN, MUĞLA’NIN İLK KADIN SEÇİLMİŞLERİNE ZİYARET…

SAYLAK’TAN, MUĞLA’NIN İLK KADIN SEÇİLMİŞLERİNE ZİYARET…
Bu içerik 1185 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Milas Belediye Başkan Aday Adayı Barış Saylak, 5 Aralık 1934 yılında Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıldönümü dolayısıyla Muğla’nın ilk kadın muhtarı ve belediye başkanını ziyaret ederek, kutladı.

AK Parti Milas Belediye Başkan Aday Adayı Barış Saylak, İlçe Başkanı Fahri Acar, Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir ile belediye meclis üyesi aday adayları Muğla’nın ilk kadın muhtarı ve belediye başkanını ziyaret etti.

5 Aralık Türk Kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıldönümü kapsamında Saylak, Acar ve beraberindekiler, Milas’ın eski Bafa Belde Belediye Başkanı Zühra Dönmez’i işyerinde ziyaret etti. Muğla tarihindeki ilk kadın belediye başkanı olan Dönmez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ziyaret nedeniyle teşekkür etti.

Diğer ziyaret, yine Muğla’nın ve Milas’ın ilk kadın muhtarı olan 79 yaşındaki Birsen Akın’a Aydınlıkevler Mahallesi’ndeki evinde gerçekleşti. Milas’ın ilk kadın muhtarı Akın, ziyaret karşısında duygulandı.

Ziyaretlerle ilgili konuşan Barış Saylak; “Bugün cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara, dünyada örneği hiçbir yerde yokken seçme ve seçilme hakkını verdiği çok önemli bir gün. Milas olarak bu konuda çok şanslıyız. Muğla’nın ilk kadın belediye başkanı Zühra Dönmez ve ilk kadın muhtarımız Birsen teyzemizi ziyaret ettik. Onlar çok değerli insanlar. Tüm seçilmiş kadınlarımızın bu önemli günlerini kutluyorum” dedi.

Zühra Dönmez, 2009 seçimlerinde Milas’ın Bafa beldesinde belediye başkanı seçilerek, 2014 yerel seçimlerine kadar görev yapmıştı.

Birsen Akın, 1994’te Hoca Bedrettin Mahallesi’nde muhtar olarak seçilip 2009 seçimlerine kadar görev yapmıştı.

ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI ve HASTANEYE ZİYARET…

Saylak ve beraberindekiler daha sonra, Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında Milas’taki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli sağlık personelleri ile, geçtiğimiz hafta 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan iki yeni uzman hekimi ziyaret etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500