Advert
Advert
Advert

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADILAR…

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADILAR…
Bu içerik 730 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Muğla Valisi Esengül Civelek ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla birer mesaj yayınladılar...

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir’in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı şöyle;

“Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ödenemeyecek kutsal bir meslektir ve milli birlik-beraberliğimizin teminatıdır.  Öğretmeni olmayan bir eğitim sistemi düşünülemez. En kaliteli eğitim ancak, öğretmen, öğrenci ve velinin katılımıyla gerçekleşebilir.

Bilindiği gibi Milli Eğitim sistemimiz öğretmen odaklı olarak yeniden yapılandırılmakta, talepleri doğrultusunda görevlerini daha iyi icra edebilmeleri için her türlü zemin hazırlanmaktadır.

Büyük fedakârlıkla yürüttüğünüz mesleğiniz her türlü takdire şayandır. Yetiştirdikleri gençler için öğretmenlerimize ülke olarak minnettarız. Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm eğitim şehitlerimizi rahmetle anıyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizin gününü eğitimci bir milletvekili olarak en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Muğla Valisi Esengül Civelek’in mesajı ise şöyle;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verilmesinin 90. yıldönümü olan bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizin çağın gerektirdiği niteliklerle donatılması, özgüven sahibi, kendisine ve milletine yararlı, mutlu, üretken bireyler olarak yetişmeleri konularında geleceğimizin mimarlarıdırlar.

Ülkemizin geleceğe yönelik hedeflerine ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması, değişen, gelişen, küreselleşen dünyada saygın güçlü bir ülke haline gelmesi, eğitim öğretim sorumluluğunu üstlenen öğretmenlerimizle mümkün olabilecektir. Günümüzde çağın eğitim sistemini şekillendiren koşullar ne kadar değişirse değişsin eğitimin direği öğretmenlerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz ile ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anarken, insanlık tarihinin en kutsal mesleğini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ta mesajında, öğretmenlik mesleğinin gelecek nesillerin yetişmesindeki önemine vurgu yaparak, “Öğretmen eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen kimsedir. Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakarlık gerektiren bir meslektir. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde eğitimin büyük bir rol oynadığına hiç şüphe yoktur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev, toplumsal ve bireysel anlamda bütün özeni hak etmektedir. Karanlığa meşale olarak çocuklarımızın, gençlerimizin gelişmesinde sonsuz emek harcayan; zor şartlar altında dahi olsa ülkemizin her köşesinde özveri, sabır, emekle görevlerini özenle yerine getirmeye çalışan, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500