Advert
Advert
Advert

AYRILIŞININ 80. YILINDA SAYGIYLA...

AYRILIŞININ 80. YILINDA SAYGIYLA...
Bu içerik 671 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 80’nci yılında, bugün ilçemizde düzenlenen törenle anıldı… Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 80’nci yılında tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de bugün düzenlenen törenle saygıyla ve özlemle anıldı.

Atapark’ta düzenlenen törene Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz, Zeynep Çınar, Milas Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, siyasi parti temsilcileri, gaziler, muhtarlar, oda, dernek, sivil toplum, kamu-kurum ve kuruluşları temsilcileri katıldı.

Anma programı kapsamında saat 8.45’te Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığına ait çelenklerin sunumlarının ardından, 10 Kasım 1938’de Atatürk’ün yaşamını yitirdiği saat olan 9.05’te sirenler eşliğinde 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu... Saygı duruşunun ardından okunulan İstiklal Marşı ile göndere çekilen bayraklar, daha sonra yarıya indirildi. Anma töreni 10’dan itibaren Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda devam etti.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’ndaki tören resim sergisinin gezilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşma Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından yapıldı.

Kaymakam Eren Arslan’ın konuşmasının ardından gün dolayısıyla ilçemiz genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcıcı Adem Efe ve Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan tarafından ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından etkinlikte, Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Aşkın Sığırlı tarafından Atatürk’ün çok bilinmeyen yönleri anlatıldı. Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu 8. sınıf öğrencisinin ‘Mustafa Kemal Seslense’ isimli şiiri okumasının ardından, okulun Fen bilgisi öğretmeni Burcu Altunsoy tarafından Atatürk’ten birkaç hatıra paylaşıldı.

Düzenlenen tören Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu Türkçe öğretmenleri yönetiminde öğrencilerin Atatürk Oratoryosu gösterisinin ardından etkinlik sona erdi.

CHP, ADD, CKD’den alternatif kutlama...

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Şubesi tarafından alternatif çelenk sunumu gerçekleştirildi...

Düzenlenen törene Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Çınar, Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen, Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Şube Başkanı Gülden Sökelioğlu katıldı.

Tören Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Şubesinin çelenklerini sunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500