Advert
Advert
Advert

FİNAL, ÖREN’DE YAPILDI…

FİNAL, ÖREN’DE YAPILDI…
Bu içerik 638 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası Finali Ören’de yapıldı…

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik Bakanlığı’na bağlı Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun düzenlediği ve Milas Belediyesi’nin desteklediği, Türkiye Milli Takım sporcularının belirlendiği Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası (4. Etap) Finali 2 – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında ÖRDOST’un başarılı organizasyonuyla Ören’de gerçekleştirildi.

Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 2 Kasım 2018 Cuma günü gerçekleştirilen idman uçuşlarının ardından 3 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da resmi yarışma ile başladı. Türkiye genelinden 75 sporcunun başvurduğu, 30 sporcunun seçilerek yarışma hakkı kazandığı Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Finali’nde, sporcular Alatepe’den uçarak, Ören’deki nokta hedefine en kusursuz şekilde inmeye çalıştılar. Her yarışmacı 6 uçuş yaptı ve en iyi 5 uçuş geçerli sayıldı. Kontrollerin elektronik ped uygulaması ile yapıldığı yarışmalar genel klasman, takımlar ve kadınlar kategorilerinde düzenlendi.

Birbirinden renkli görüntülere sahne olan yarışmanın, 4 Kasım 2018 saat 14.30’da gerçekleştirilen ödül töreninde, dereceye giren sporculara ödülleri törenle verildi.

Genel klasmanda Kerem Dinçer toplam 11 puan ile birinci, Burçak Usanmaz 38 puan ile ikinci, İbrahim Dinçer ise 40 puan ile üçüncü oldu.

Hedef şampiyonasında takımlar kategorisinde yarışan yamaç paraşütü takımlarından Dostum Doğa Sporları ve Turizm Merkezi birinci, Nilüfer Belediyesi ikinci, Mustafakemalpaşa Belediyesi ise üçüncü oldu.

Kadınlar kategorisinde ise Burçak Usanmaz birinci, Aleyna Özel ikinci, Elif Kurukütük ise üçüncü oldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500