Advert
Advert
Advert

ÖRNEK OLACAK BİR DAVRANIŞ...

ÖRNEK OLACAK BİR DAVRANIŞ...
Bu içerik 3321 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde bulunan Üçgen Park’ta simit satarak, yaşamına devam eden Osman Aslan isimli vatandaş uyguladığı kampanyalarla örnek olacak davranışlara imza atıyor...

Askerlere ücretsiz olarak simit ve çay ikram eden Aslan, uygulamaya koyduğu askıda simit kampanyasıyla ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara da yardım elini uzatıyor.

Eski mesleğinin itfaiyecilik olduğunu, geçirdiği bir iş kazası dolayısıyla emekli olup, simit satma işine başladığını belirten Osman Aslan; “Hayat şartlarının zorluğundan dolayı bu işi yapmaya başladım. Yaklaşık 2 seneden beri burada simit satarak hayatımı sürdürmeye çalışıyorum. Bu işi yaparken halkla iç içe olduğumuzdan dolayı onlarca insanla karşılaşıyoruz ve bazı insanların zor durumda olduğunu yakından görebiliyoruz. Bir simit dahi alamayacak öğrenci arkadaşlarımız var. Burada tabiri yerindeyse Robin Hood görevi görüyorum. Olandan olmayana doğru, ihtiyaç sahibi insanlara elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Vatandaşlar kendilerine simit aldıktan sonra uygulamaya destek amaçlı askıya da simit alıyorlar. Ben de onları ihtiyaç sahibi olan insanlara veriyorum. Destek olan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Askerlerimizin de simit ve çayı ücretsiz olarak alabileceklerini ifade eden Aslan; “Askerlerimiz vatanı korumak adına canla başla mücadele ediyorlar. Ben de elimden geldiği kadarıyla böyle bir uygulama yaparak, askerlerimize olan minnet borcumuzu ödemeye çalışıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-11-07 Osman Aslan ne yaparsa, o iyi bir sosyal, toplumsal ve insani düşüncenin ürünüdür...
A. Kerim Şengel     0000-00-00 Supersin.
A. Kerim Şengel     0000-00-00 Supersin.
Turgut Yalçın     0000-00-00 Her zamanki gibi adamın dibisin be Osman. Herşey gönlüne göre olsun.
ceyhan Gönenli     0000-00-00 Helal olsun abimize keşke hepimiz bi denli iyimser yardım sever olsak