Advert
Advert
Advert

EMLAK VE OTO GALERİCİLİK KAYITLARI BAŞLADI…

EMLAK VE OTO GALERİCİLİK KAYITLARI BAŞLADI…
Bu içerik 1058 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Emlak ve Oto Alım Satım Danışmanlığı,  Mesleki Yeterlilik Sınavları kayıtları başladı..!

Emlak Danışmanlığı ve Motorlu Taşıtlar Alım Satım Danışmanlığı -Oto Galericilik Mesleki Yeterlilik Sınavları ilçemizde hizmet veren Başarı Anahtarı Mesleki Eğitim Gez. Sınav ve Belgelendirme Merkezi ile Anahtar Teslim Akademi tarafından kayıtları alınmaya başlandı.

13 Şubat 2018 tarihinde İkinci El Motorlu Kara Taşıtları ile 5 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelik çerçevesinde Gümrük Ticaret Bakanlığı tarafından verilecek olan İş Yeri Açma ve Çalışma Lisanslama faaliyetleri için mecbur kılınan Mesleki Yeterlilik Belgesi uygulaması başladı. Türkiye'de Emlak Danışmanlığı alanında Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ilk sınav ve belgelendirme yetkisini alan Üniversal Belgelendirme Kuruluşu’nun Muğla ve Ege Bölgesi’ndeki bazı diğer iller için Gezici Sınav Merkezi olarak hizmet vermeye başladıklarını belirten Anahtar Teslim Akademi ve Başarı Anahtarı Mesleki Eğitim Sınav ve Belgelendirme Merkezi Koordinatörü Mehmet Sert, bu sektörlerde yeni iş yeri açacaklar ile bu sektörlerde yer almak ve çalışmak isteyenlerin, mevcut iş yeri bulunan ve çalışan personellerin, MYK sınavlarına ilk defa girecek olanlar ile daha önce bu konuda eğitim almamış ve ya bilgilerini güncellemek isteyenler için yine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs programı düzenleyeceklerini belirtti.

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği çalışmalarında Milas'tan sektöre temsilen katılan tek kişi olduğunu belirten ve aynı zamanda Emlak Müşavirleri Federasyonu Gen. Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Sert; “sektörün en büyük insan kaynağı ve gayrimenkul yatırımcısı, gayrimenkul alım satım oranı yüksekliği İstanbul'a aittir. Bölgemizin özellikle turizm markası olması dolayısıyla Bodrum ve Marmaris'in dünya ölçeğinde tanınan yer olması dolayısıyla, Milas ve yine diğer ilçelerimizde emlak sektörünün diğer il ve ilçelere nazaran hareketliliği hep devam etti” dedi.

Başarı Anahtarı Koordinatörü Mehmet Sert; Döner Hazırlama Elemanı, Pide-Pizza Ustası Türkiye'de ilk defa açılacak olan programlardan. Ayrı bir meslek dalı ve sınıfı olarak giren ve ismi dünya ölçeğinde ülkemizle bağdaşan döner sektöründe çalışanlar için 150 saatlik Döner Hazırlama Elemanı, 200 saat sürecek olan Pide ve Pizza elemanı eğitim ve belgelendirme programlarını çok yakın zamanda açılacak.

İlçemizde çok sayıda işletmesi ve çalışanı bulunulan ve bu anlamda da resmi olarak meslek kapsamı altına alınan Zeytinyağ Üretim Elemanı Tadımcı ve Fermene Ürünler Zeytin İşleme Elemanı olarak sınavlara da başlanacağını belirten Sert; “inşallah bu sektörümüz içinde donanımlı ve bilgili işinde uzman insan kaynağı oluşturacağız” dedi.

KURUM VE EV TEMİZLİK ELEMANI…

Bugüne kadar genel olarak gelişi güzel herkesin yapabildiği bir iş olan, her geçen gün büyüyerek profesyonelleşen temizlik elemanı mesleği de artık eğitimli ve belgeli eleman olarak resmi bir meslek statüsüne kavuştuğunu belirten Mehmet Sert, bu alan için de kayıtların alınmaya başlandığını, insanların artık hem Avrupa norm ve standartlarında tanınan bir meslek statüsüne kavuşacağını ve herkesin her işi yapamayacağını belirtti.

Belgelendirme Programlarına katılmak isteyenler İsmetpaşa Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi Sünnetçioğlu Apartmanı No:67/1 Milas adresinde bulunan Başarı Anahtarı Mesleki Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ne müracaat edebilir ve ya 0 505 999 99 48 No’lu telefondan bilgi alabilirler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500