Advert
Advert
Advert

BOYACILARIN EFENDİSİ AHMET BEY!

BOYACILARIN EFENDİSİ AHMET BEY!
Bu içerik 2171 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Haber: Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ

Çoğu zaman önünden gelip geçtiğimiz insanların dünyasının farkında olmayız. Varlıklarının farkına bile varmayız onların. Onlara dokununca, konuşunca, anlam dünyalarının ayırdına varırsınız.

Hacıilyas ve Hoca Bedrettin mahallelerinin ortak paydası olan Cumhuriyet Caddesi’nin Kadıağa Caddesi’yle kesişme noktasında/ kavşağında Ahmet Bey ve Bekir'i boya sandıklarının başında bulursunuz. Kibar üslubu ve bazen kravatlı halinden dolayı Ahmet Bey diye seslenir müşterileri ona.

Ayakkabı boyacısı Ahmet Talat Karakaya 1946 İstanbul doğumlu. Hiç evlenmemiş. Kız kardeşiyle babadan kalan evde yaşıyor ve babasının memurluğu nedeniyle Milas'a gelmişler küçük yaşlarda...  Karakaya, 25 yıldır ayakkabı boyacılığı yapıyor.

1995 yılından beri Bekir'le iş arkadaşlığı yapan Karakaya, boya sandıklarını bazen yan yana bazen de 10-15 metre ötede oluyor. “Biz birbirimizden güç alıyoruz” diyorlar.

Ahmet Bey, özel müşterilerinin olduğunu, müşterilerine hizmet vermekten dolayı çok mutlu olduğunu söylüyor. Kent yöneticilerinden küçük bir istekleri var; yağmura, sıcağa ve soğuklara karşı Hacıilyas meydanında bir boyacı kulübesinin içinde fırça sallamak hayalleri ve düşleri...

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500