Advert
Advert
Advert

ZEYTİNE DAİR HER ŞEY BU ŞENLİKTEYDİ…

ZEYTİNE DAİR HER ŞEY BU ŞENLİKTEYDİ…
Bu içerik 1381 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl 5’incisi düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliği 2’nci günü Derya Uluğ konseriyle sona erdi... Zeytine dair her şeyin yer aldığı 5. Milas Zeytin Hasat Şenliği dolu dolu geçti…

Milas Kaymakamlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas Belediye Başkanlığı, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Muğla Milas Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas MYO, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milas Ziraat Odası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Milas İlçe Müdürlüğü, TARİŞ Milas Zeytin-Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası, Milas Süt Birliği, Sınır Tanımayan Şefler Derneği, Milas Mahalle Muhtarları Derneği, Milas’ı Geliştirme ve Kalkındırma Derneği, Zeytin Dostu Derneği, Zeytin Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Milas Kent Konseyi başta olmak üzere çok sayıda kişi, kurum ve kuruluşun destek ve katkılarıyla 5’nci Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin 2’nci ve son günü gerçekleştirilen etkinliklerle son buldu.

Panel…

Şenliğin 2’nci günü, Çöllüoğlu Hanı’nda düzenlenen fotoğraf ve el sanatları sergisi ve kahvaltı etkinliğiyle başladı. Sergi ve kahvaltının ardından Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’na geçilerek, liselerarası şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı tarafından ödülleri verildi. Ödüllerin sahiplerini bulmasının ardından yine Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas MYO Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Günlük’ün moderatörlüğünde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Işıl Arıkan Saltık ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas MYO Öğretim Üyesi Doç. Dr. Figen Çukur’un konuşmacı olarak katıldığı  “Zeytin ve Zeytinyağı Turizmi” konulu panel gerçekleştirildi. Panelin sona ermesinin ardından, şenliğin diğer bölümü için Atapark’a geçildi.

İlçelerarası Yemek Yarışması…

Atapark’ta kaliteli zeytinyağı tanıma programı gerçekleştirilerek, Sınır Tanımayan Şefler Derneği tarafından Uluslararası Workshop etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer şef önlüklerini giyerek, Sınır Tanımayan Şeflere yemek yapımında yardımcı oldular. Workshop etkinliğinin ardından Muğla’nın 13 farklı ilçesinden yarışmacıların katıldığı İlçelerarası Yemek Yarışması düzenlendi. Jüri üyeleri, her ilçe yarışmacılarının yaptığı birbirinden lezzetli yemekleri tadarak, puan verdiği İlçelerarası Yemek Yarışması’nda Fethiye’den yarışmaya katılan Belgin Kuşçu 1’nci, Milas’tan Birgül Oruç 2’nci, Seydikemer’den Emine Küçük ise 3’ncü oldu. Yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Ödül töreninin ardından Yörük Türkmen Derneği üyeleri halk oyunları gösterisi gerçekleştirerek, izleyicilere keyif dolu anlar yaşattı.

Derya Uluğ konseri…

Milas Zeytin ve Hasat Şenliğinin 2’nci ve son günü Derya Uluğ konseriyle son buldu. Derya Uluğ, muhteşem sahne şovları ve sahne performansıyla Milaslı müzikseverlere unutulmayacak bir gece yaşattı. Gecenin anısına, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Derya Uluğ’a çiçek, plaket ve yöremize özgü ürünlerin bulunduğu hediye paketi takdim ettiler.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500