escort izmir

Advert
Advert

ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİ BU HAFTA…

ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİ BU HAFTA…
Bu içerik 1503 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği 3-4 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek... Şenlik kortej yürüyüşü ile 3 Kasım 2018 Cumartesi günü başlayacak…

Milas'ta zeytin ve zeytinyağı üreticisinin bilinçlendirilmesi, Milas zeytin ve zeytinyağının tanıtımının yapılması amacıyla yapılmakta olan Milas Zeytin Hasat Şenliği'nin beşincisi bu yıl 3-4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılacak.

Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin 1’inci günü yani 3 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 10’da Baltalıkapı’dan başlayarak, Atapark’ta sona erecek kortej yürüyüşüyle başlayacak. Daha sonra 10.45’te MİFAD tarafından halk oyunları gösterisi düzenlenecek. Halk oyunları gösterisinin ardından 11’de protokol konuşmaları başlayacak. Şenlik, 11.30’da standların gezilmesi ile devam edecek. 5. Zeytin Hasat Şenliği kapsamında, Menteşe Mahallesi’nde saat 12.30’da hasat etkinliği düzenlenecek, daha sonra 13’de Zavendik Zeytinyağı Fabrikası’na geçilerek fabrikada sıkım izlenecek. Zeytin Hasat Şenliği, Milas Amfi Tiyatro’da saat 15’de Dr. Ender Saraç tarafından gerçekleştirilecek söyleşi ve workshop etkinliği ile devam edecek. Saat: 16’da ise kadın çiftçiler tarafından defile düzenlenecek. Amfi Tiyatro’daki etkinliklerin sona ermesinin ardından Atapark’ta saat 17’de müzik dinletisi ve arkasından 19.30’da Grup Pusula tarafından gerçekleştirilecek konser ile bu yıl 5’incisi düzenlenen Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin 1’inci günü sona erecek.

Şenliğin 2’inci günü 4 Kasım 2018 Pazar günü saat 9’da Çöllüoğlu Hanı’nda düzenlenecek olan fotoğraf ve el sanatları sergisi ile başlayacak. Saat 11’de Liselerarası şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Saat 13.30’da Atapark’ta “Zeytin ve Zeytinyağı Turizmi” konulu panel gerçekleştirilecek. Panelin ardından ise Atapark’ta, 14.10’da kaliteli zeytinyağı tanıma programı gerçekleştirilecek. Şenlik, saat 15’de Atapark’ta düzenlenecek olan “Sınır Tanımayan Şefler Der” adlı Uluslararası workshop etkinliğiyle sürecek. Workshop’un ardından saat 16’da yine Atapark’ta ilçeler arası yemek yarışması düzenlenecek ve saat 17.30’da yemek yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek. Saat 18.30’da Yörük Türkmen Derneği tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirilecek. Milas 5. Zeytin Hasat Şenliği saat 19’da Atapark’ta gerçekleştirilecek olan Derya Uluğ konseriyle son bulacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500