Advert
Advert
Advert

KOCADON, SEÇİM ÇALIŞMALARINA MİLAS’TAN BAŞLADI…

KOCADON, SEÇİM ÇALIŞMALARINA MİLAS’TAN BAŞLADI…
Bu içerik 1419 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon seçim çalışmalarına ilçemiz Milas’tan başladı… Başkan Kocadon ilk olarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ardından Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililer ile buluştu…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ilçemizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında, ilk olarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret eden Başkan Kocadon, ilçenin ve bölgenin genel sorunları ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. Yapılan görüşmenin ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise Başkan Kocadon’a çıktığı yolda başarılar dileyerek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı’nın hayırlı olmasını temenni etti.

İkinci ziyaret CHP Milas İlçe Başkanlığı’na…

Milas Belediye Başkanı Tokat’ı ziyaret etmesinin ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve beraberinde bulunan heyet, Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanlığı’na geçerek partililer ile buluştu.

CHP Milas İlçe Başkanlığı Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette Başkan Kocadon, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, CHP Milas Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz, CHP Milas Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur ve partililer tarafından karşılandı.

Yapılan ziyarette CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Başkan Mehmet Kocadon ve ekibine ‘hoşgeldiniz’ diyerek, gündemi değerlendirdi. İlçe Başkanı Göktepe aday adaylığı sürecinin 26 Ekim’de son bulduğunu belirterek; “Şu anda 40 tane meclise aday adayı başvurusu var. 4 Belediye Başkan aday adayı başvurusu vardı. 1 aday adayımız geri çekilme kararı aldı. Aday adayımız Sibel Metin kendisiyle yaptığımız görüşmeye istinaden ülkedeki ekonomik kriz sebebiyle işleriyle ilgilenmek istediğinden dolayı aday adaylık başvurundan geri çekilme kararı aldı. Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklamış olduğu bir takvim var. 1 Aralık’ta memuriyet hayatına devam eden insanların son başvuru tarihi, o tarihten sonra bu rakam değişebilir. Bugün itibariyle 40 tane meclis aday adayımız, 3 tane belediye başkan aday adayımız mevcut” ifadelerini kullandı.

Ülke gündemini de değerlendiren İlçe Başkanı Göktepe; “Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde 2 askerimiz bizlerin güvenliğini sağlamak için soğukta donarak can verdiler. Kendilerini rahmet ve minnetle anıyorum. Sarıkamış olayları bundan 100 yıl önce olmuştu. Bugün halen ülkemizde askerlerimiz donarak maalesef şehit olabiliyorlar. Ülkemizin geldiği durum açısından çok vahim ve çok üzücü. İstanbul Havaalanı dün 29 Ekim’de açılışı yapıldı. Bu gözlerimizi boyamak için 29 Ekim’i yani Cumhuriyet’i belki de itibarsızlaştırmak istiyorlar, gündemi değiştirmek istiyorlar. Cumhuriyet Bayramımızı kutladık. Milas’ta bir fener alayı düzenledik. Tolga Çandar konseri gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın ilgi ve alakaları çok yüksekti. Katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Göktepe’nin ardından söz alarak kısa bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise; “Cumhuriyet Bayramı bizim en büyük bayramımız, bu anlamda dünkü organizasyonlarda parti olarak çok fazla hissettiremedik kendimizi. Önümüzdeki süreçte bizim yoğun ve hassas duygular taşıdığımız milli bayramlarla ilgili partililerimizden, yöneticilerimizden, seçilmişlerimizden daha büyük bir katılım ve hassasiyet bekliyoruz” diyerek sözü Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a bıraktı.

Yüksek oranda oy alarak ‘Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’ olacağım…

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ardından CHP Milas İlçe Başkanlığı’nın bulunduğu Arasta Park’ta partililere ve vatandaşlara seslenen Başkan Kocadon; “Cumhuriyet Halk Partimize gönül vermiş olan siz değerli hemşerilerime ‘merhaba’ demek istiyorum. Biliyorsunuz bir yola çıktık. Bu yolda da ilk durağımız Milas. Milas, benim için farklı bir bölgedir. Çünkü rahmetli Erdal Çerçi benim eniştemdir ve çocukluğumuzdan beri Milas’a gelip gideriz. Aynı zamanda rahmetli eniştem Bodrum’da turizmi ilk başlatan insandır. Onun için Milas halkının bende yeri hep farklı olmuştur. Sizlerin teveccühü, partimizin oluru ile eğer bu görev bize verilirse, tüm tecrübemi ve birikimimi hizmetten yana kullanacağım. Çünkü artık benim belediye başkanlığında 20’nci yılım. Az bir süreç değil. Belediye başkanı olduğum gün doğan çocuklar artık 20 yaşına geldi. Tabi ki bu süreçler içerisinde ben ara sıra renkli ve aykırı olduğum için zaman zaman izinlere çıkarılırım. Güzel olan izinlere çıkarıldığımda hep sahip çıkılmışımdır. Çünkü hiçbir zaman yüz kızartıcı bir suçum olmadı. Her türlü suçu üstüme attılar. 50 yılla bile yargılanırken, geldim Cumhuriyet Halk Partisi’ne kayıt oldum. Benim yuvam Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu davaların hepsinden beraat ettim. Biliyorsunuz duvar mevzusu yüzünden de hak mahrumiyeti verdiler. Ama bakın dimdik durmaya devam ediyoruz. Milas gibi Bodrum gibi özellikle Muğla ili gibi olan yerler bizim en büyük kalelerimiz, bu kaleleri kaybetmeyeceğiz ve yeni kaleler keşfetmek için mücadele edeceğiz. Anadolu halkı bizden bunu bekliyor. Çünkü biz Anadolu halkının en büyük gücüyüz bizim kaybedecek çok şeyimiz var onun için asla kaybetmeye müsaade etmeyeceğiz. Eleştirilere açığız ama lütfen karalama yapmayın. Yaptığınız her karalama öbür tarafa artı yazıyor. Bizim artık iç kavgayla geçirecek vaktimiz yok. Ben açık ve net söylüyorum, herkese çok saygılıyım aday olan arkadaşlarımı da medeni cesaretlerinden dolayı kutluyorum. Önemli olan sandıktan, çıkmak oynanmamış maç kazanılmış değildir. Bizim tek bir hedefimiz var Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak. Önce yerelde sonra genelde... Bu düşüncelerle Muğla’yı yönetmeye talibim. Allah nasip ederse sizler de yardımcı olursanız inanıyorum ki Muğla’nın en yüksek oyunu almış bir seçim yaşayacağız. Türkiye’de örnek olacak bu alacağımız oy bundan çok eminim. Yüksek oranda oy alarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım. Hepinize desteklerinden dolayı özellikle burada bu atmosferi yaşatan değerli başkanlarıma ve sizlere tekrardan teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, daha sonra S.S. 153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi’ni, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ve diğer STK’ları ziyaret ederek ilçemizden ayrıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500