Advert
Advert
Advert

HEPİMİZ DONDUK!

HEPİMİZ DONDUK!
Bu içerik 979 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu tarafından, iki askerin soğuktan donarak şehit olması dolayısıyla yazılı açıklama yapıldı…

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şube başkanı Gülçin Erşen tarafından iletilen Hepimiz Donduk başlıklı yazılı açıklama şöyle;

“Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümünde; hepimizi derinden sarsan şehit haberi, Tunceli ili Nazimiye ilçesi kırsalından geldi: “Dünyaya kafa tutan, küresel ve bölgesel güç” olduğumuz iddiasında bulunulan bir dönemde, iki Mehmedimiz soğuktan donarak şehit oldu.

2018 yılında, üstelik de Ekim ayında. Elbette vatan savunması kutsaldır. Elbette her Türk vatandaşı yeri geldiğinde vatanı uğruna şehit olmayı göze alır. Buna hepimiz varız. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetimi, tüm kurulları, tüm şubeleri ve tüm üyeleri, söz konusu vatan olduğunda canını seve seve vermeye hazırdır.

Fakat, Mehmetçiklerin hayatları bu kadar ucuz mu? Bu işin sorumluları nerede? Siyasi iktidar neden kılını kıpırdatmıyor? Sorumlular neden istifa etmiyor? Mesela; şimdi Milli Savunma Bakanı olan, 2015 yılında Genelkurmay Başkanı iken, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yeni kamuflaj siparişlerini veren Hulusi AKAR neden suskun? İstifa etmeyi düşünüyor mu?

Türkiye; “dünyada saygın bir ülke oldu”, “büyük güç oldu”, “dünyaya meydan okuyan ülke oldu” sözleriyle, siyasi yönetimin oluşturduğu toplumsal algının ne kadar yanıltıcı ve gerçekten uzak olduğunu bir kez daha acı bir olayla görmüş olduk. İki kahraman uzman çavuşumuz şehit oldu. İhmaller sonucu, yüreklerimiz yandı. “Çocuğumun üstü açık uyumasın” duygusuyla geceleri defalarca uyanan ve evlatlarını donma sonucu kaybeden annelerimizi kim teselli edebilir?

İki kahramanımız donarak şehit oldu. Aslında hepimiz donduk. Hepimiz donmalıyız. Sarıkamış’ı toplumsal hafızamız hiçbir zaman unutmadı. 2018 Türkiyesi, 1915’de Sarıkamış’ta Allahuekber Dağları’nda yaşanılan acı olayı yeniden hissetti. HEPİMİZ DONDUK!

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500