Advert
Advert
Advert

CUMHURİYETE ADANAN KOŞU...

CUMHURİYETE ADANAN KOŞU...
Bu içerik 827 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Koşu Grubu “Milas Vere Nere Koşupduru” geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen 2 farklı koşu etkinliğinde yer alarak, koşularını Cumhuriyete armağan ettiklerini söylediler.

Cumhuriyetin 95. yılı nedeniyle 27-28 Ekim tarihlerinde yapılan Dalyan Caretta Run Koşusu’na ilçemiz adına katılan koşucularımızdan Doğuş Çağan Onay 5 km’ lik parkuru 17 dakika 58 saniyede koşarak klasmanında 1’nci oldu. Aynı koşu yarışlarında 21 km lik parkurda koşan ilçemiz koşu grubu üyesi Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu parkuru 1 saat 41 dakikada tamamlayarak, geçen yılki derecesini geçme başarısı gösterdi.

Milas Koşu Grubu’nun iki üyesi 1000’in üzerinde koşu sporcunun katıldığı Dalyan Caretta Run Koşusu’nda elde ettikleri birinciliği ve güzel dereceleri Cumhuriyete armağan ettiklerini söylediler.

Cumhuriyete Farkındalık Koşusu

Cumhuriyetin ilan edilişinin 95. yılı ilçemizde, birçok farklı spor etkinliği ile kutlandı.

29 Ekim Pazartesi günü Milas Koşu Grubu üyeleri Saat 17’de Atapark’ta bir araya gelerek, günün anısına bir fotoğrafçektirdiler. Sonrasında 29 Ekim Yürüyüş ve Koşu Parkuru’nda 5 km’lik bir koşu gerçekleştirdiler.

“Cumhuriyet Özgürlüktür” sloganı ile gerçekleştirilen koşu sonrasında yaptıkları açıklama ile Cumhuriyetin İlanın 95. yılını kutladıklarını belirten Milas Nere Vere Koşupduru Koşu Grubu üyeleri, her yaş grubundan koşuseverlere çağrıda bulunarak; “Sağlığınızı seviyorsanız, düzenli olarak koşun” diyerek koşmanın sağlık açısından önemini vurguladılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500