Advert
Advert
Advert

BAŞKAN SERT VE MUHTARLARDAN ZİYARETLER…

BAŞKAN SERT VE MUHTARLARDAN ZİYARETLER…
Bu içerik 834 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği yöneticileri ve 5 mahalle muhtarı, Gazi Jandarma Astsubay Hasan Balcı ve Türk Hava Kurumu Başkanı Ahmet Faik Demirkol’u ziyaret ettiler…

Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Sert, Hacıapti Mahalle Muhtarı Osman Çimen, Güneş Mahalle Muhtarı Salih Şen, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Mevlüt Korkmaz, Gazipaşa ve Firuzpaşa Mahalleri Muhtarı Recep Panay, Şevketiye Mahalle Muhtarı Abdullah Keskin ve Burgaz Mahalle Muhtarı Adayı Cemal Eren, Mardin’de girdiği çatışma sonucu ayağından yaralanan ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde tedavi olduktan sonra Milas'taki evine gelen Gazi Jandarma Astsubay Hasan Balcı ve geçtiğimiz aylarda evinde düşme sonucu yaralanarak tedavisi devam etmekte olan Türk Hava Kurumu Başkanı Ahmet Faik Demirkol’a ziyarette bulundular.

Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği yöneticileri ve 5 mahalle muhtarı ilk olarak Gazi Jandarma Astsubay Hasan Balcı’yı evine ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Jandarma Astsubay Hasan Balcı’nın eşi Avukat Nursen Şahin Balcı; “Başta TÜRKSİAD Başkanı Mehmet Sert ve siz muhtarlarım, olayın yaşandığı ilk günden beri bizleri arayıp sormanız, acımızı paylaşmanız, ilgi ve alakanızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

Jandarma Astsubay Hasan Balcı ise, Mardin’de girdiği çatışmada bir köy koruyucusunun şehit olduğunu ve kendisinin ise yaralı olarak kurtulduğunu belirterek; “Halen tedavim devam ediyor. Aydın’da yine ameliyata gireceğim. Sağ olsun devletimiz gereken neyse tüm imkanları seferber etti ve Aydın’daki Üniversiteye kadar naklimizi gerçekleştirdi. Gerek Aydın’da, gerek görev yaptığım yerlerde, gerekse tüm Türkiye’nin her yerinden ilgi ve alakayla çok moral buldum. Devlet büyüklerimizden ve milletimizden Allah razı olsun” derken, TÜRKSİAD Başkanı Mehmet Sert ise; “Görev yaptığınız yerden yaralıda olsanız buraya intikal ettirilmeniz ve başta eşinizle, ailenizle, sevenlerinizle bugün burada olmanız,  bizleri sevindiren ayrı bir değer. Allah sizi sevenlerinize ve Türk Milletine bağışladı. Siz Mehmetçiklerimizle gurur duyuyoruz. Bizler her zaman kolluk kuvvetlerimizin ve vatan nöbeti tutan tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Muhtarlarımla, Aydın’a ziyaret için plan yaparken buraya geldiğinizi duyunca hemen geldik” dedi.

Ziyarete katılan muhtarlar da askerlik anılarından bahsederek; “Bugün çağırsalar yine askere gitmeye hazırız ve söz konusu ise vatansa gerisi teferruattır” dediler. Ziyaret hatıra resmi çekilmesi ile sona erdi.

Gazi Jandarma Astsubay Hasan Balcı ziyaretinin ardından Türk Hava Kurumu Başkanlığı görevini sürdüren ve geçtiğimiz aylarda düşerek ayağından yaralanan Ahmet Faik Demirkol’a ziyaret gerçekleştiren Başkan Sert ve muhtarlar, Demirkol'un sağlığı hakkında bilgi aldılar. Sağlık durumunun gayet iyi olduğunu ifade eden Demirkol, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Demirkol ayrıca ziyaretçilerine sağlıklarının kıymetini bilmelerini, özellikle eşlerine her zaman önem vererek, sevgi ve saygı içerisinde bulunmalarını tavsiye etti.

Görevimin başındayım, her şey işleyişinde devam ediyor..!

Muhtarlar heyeti ve TÜRKSİAD Başkanı Mehmet Sert'e, Türk Hava Kurumu Başkanlığı görevi hakkında bilgilendirmede bulunan Ahmet Faik Demirkol; “görevi bırakmayı düşünmüştüm. Ancak gerek üyelerimiz, gerekse kamuoyunda görevimin devam etmesi gerektiği ifade edildi. Ben bugüne kadar gerek ekspertizlik yaptığım mesleğimde, gerekse görevde bulunduğum tüm kurumlarda üzerime en küçük bir leke getirmedim. Bunlar tamamen gönüllük esasıyla yapılan görevlerdir. Siz bırakmayı düşünseniz bile üyeleriniz ve halk sizi bırakmıyor. Arkadaşlarımız böyle uygun görmüşler, ben de onları kırmadım. Sağlığım el verdiği müddetçe de bu görevimi sonuna kadar ifa edeceğim. Başta sizlerden ve diğer tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun, bu mutluluk bana yeter” diyerek çok mutlu olduğunu ve bundan sevinç duyduğunu söyledi.

Başkan Demirkol’u ziyaret eden heyet ise;  “Sayın Başkanım… Bizi Türk Hava Kurumuna üye yapan sizsiniz. Bizim için büyük bir değersiniz. Sizin bu yaştaki çalışmalarınızdan, azminizden ve cesaretinizden ilham alıyoruz. İnsanlara hep faydalı olmak anlayışıyla hareket ederek, bizlere hep örnek oldunuz. Bizler bugüne kadar hep sizin yanınızda yer aldık ve bundan sonrada hep sizin yanınızda bulunmaya ve destek vermeye hazırız. Bize ne zaman ihtiyaç duyulursa yanındayız ve sizi yalnız bırakmamız asla söz konusu değil. Biz de sizi çok seviyoruz. Tekrar acil şifalar diliyoruz” diyerek görüşlerini aktardılar. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500