escort izmir

Advert
Advert

DAHA GÜÇLÜ MUĞLA İÇİN BİR İLK…

DAHA GÜÇLÜ MUĞLA İÇİN BİR İLK…
Bu içerik 912 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Ticaret Borsası ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak girişimleri sonucu düzenlenen “Muğla Odaları ve Borsa” toplantısında Muğla’nın 7 milletvekiliyle, oda başkanları bir araya geldi… Muğla’nın ortak sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, çözüm önerileri görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu…

Muğla Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 27. dönem Muğla Milletvekilleri AK Partili Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, CHP’li Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin ve İYİ Partili Metin Ergun da yer aldı. Muğla’nın 7 milletvekilinin hazır bulunduğu toplantıya Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Marmaris Ticaret Odası, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Bodrum Ticaret Odası ve Deniz Ticaret Odalarının Başkanları, TARİŞ Milas Başkanı ve Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Gül ve Muğla Ticaret Borsası Meclis üyesi Cem Çimen katıldı.

Muğla Ticaret Borsası’nın Milaslı Meclis Başkanı Uğur Özen’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilk konuşmayı yapan Özen; “Borsamızın tüm üyelerinin, şirket merkezlerinin olduğu ilçelerdeki odalarımızın da üyeleri olduğunu düşündüğümüzde, kendinizi hiç bir yerde olmadığı kadar evinizde hissedebilirsiniz. Bir ilki gerçekleştirerek Borsamızın ev sahipliğinde ilimizin tüm milletvekillerini ve iş dünyamızı bir araya getirdiğimiz bu toplantıda, her konuda birlik, beraberlik mesajlarının verilmesi, Muğlamızın bundan böyle tüm alanlarda tek yumruk olarak sesinin daha güçlü çıkacağını ve toplantımızın amacına ulaştığını bize müjdelemekte. Bu güçbirliğimizin bundan böyle de sürmesi dileğiyle, hepinize hoşgeldiniz diyorum” dedi.

Muğla Ticaret Borsası Başkanı Hurşit Öztürk ise, toplantının Muğla için bir ilk olması nedeniyle önem taşıdığını vurgularken, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan ise “Bugün burada ilimiz ve bölgemiz adına bir ilki gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşamaktayım. İlk defa tüm partilerimizin milletvekilleri ve reel sektör temsilcileri olarak, bugüne kadar olmayan, güçlü bir Muğla lobisiyle, Muğla’nın sorunlarını ve yapılabilecekleri konuşmak için bir aradayız. Elbetteki iç içe geçmiş pek çok sorunumuzun tek ve kolay bir çözüm yolu yoktur. Sürdürülebilir çözüm ancak uzun vadede ve merkezi ve yerel yönetimlerin işbirliği ile sağlanabilir. Bu kapsamda ilimiz adına verimli bir toplantı olmasını umut ediyorum” dedi.

Oturumlarda sunum yapan Fethiye Ticaret Odası tarafından Babadağ Teleferik Projesi ön izin hakkı ve Ölüdeniz Belcekız Plajı işletme hakkının devri, Milas Ticaret Odası tarafından, Milas’a doğalgaz getirilmesi ve yine Milas’ta yapılması istenen modern fuar alanı ve kongre merkezi, Muğla Ticaret Odası tarafından yeni işyeri açacak işletmelere 5 yıl süreyle vergi indirimi sağlanması ve eğitim sektörünün KOBİ kapsamına alınması, İMEAK Fethiye Şubesi tarafından KDV sorunu, Muğla yat imal ve çekek yerleri sorunu ile deniz turizmi altyapı sorunu, İMEAK Bodrum Şubesi tarafından yat filosunun yenilenmesi, marinalar ve iç limanların deniz kirliliği ile deniz turizmi işletmelerinin teşvik ve imkânlardan yararlanması, İMEAK Marmaris Şubesi tarafından yurt içi ve yurt dışındaki fuarlarda Muğla bölgesinde tek çatı altında tanıtım yapılması konuları aktarıldı.

Toplantı sonrası hazırlanan dosyalar, milletvekillerine iletildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500