Advert
Advert
Advert

TRAFİK KAZALARININ ÖNLENMESİ İÇİN ELELE…

TRAFİK KAZALARININ ÖNLENMESİ İÇİN ELELE…
Bu içerik 901 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlimiz genelinde yaşanan trafik kaza sayısının ve kazalarda meydana gelen yaralanma ve ölüm vakalarının azaltılması amacıyla Muğla Valiliği Traifk Kazalarının Önlemesi 100 Günlük  Eylem Planı çerçevesinde hazırlanan Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Trafik Elçisi Projesi kapsamında Çalışma Grubu 1. Toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi…

Toplantıya; Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezince görevlendirilen kurum temsilcileri katıldı.

Kurum temsilcilerinin kurumlarının yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sundukları aynı zamanda sorunlara çözüm önerileri üretilen toplantıda yapılan çalşmaların tek bir çatı altında toplanmasına, proje için bir web sayfası oluşturulmasına ve web sayfasının veli, öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için eğitim materyalleri, kurum çalışmaları gibi bilgileri içermesine, trafik bilinci konusunda dikkat çekici çeşitli kampanyaların başlatılmasına, özellikle ilkokullarda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması çalışmalarına başlanmasına ve  okullar için Kaza Bildirim Modülü oluşturulmasına karar verildi.

Çok kısa bir süre içerisinde kamuoyunun da biligilendirilmesi amacıyla çeşitli faaliyetlerin yapılması da planlanıyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
CAHİT YALVAÇ     0000-00-00 Milas çevre yolu akılı kavşakta Cumhuriyet ilköğretim okuluna emek mahallesi tarafından geçen öğrencileri düşünmüssünüzdür umarım. Kavşaktan çıkan araçlar yayaya yol vermiyor orada yaya çizgisi olmasına rağmen ve geçen yıl bimere 2017 de bildirdik karayolları bir görevli şefini gönderdi ve burada ilerde ışık var dedi galen. Ve burada zamanında kavşak yapılırken bir alt geçit düşünülemezmiydi ? 2 tarafta var üst geçit küçük çocukların çoğunluğu geçtiği yerde hiç bir şey yok malisef.