Advert
Advert
Advert

İŞİNİ SEVEREK YAPAN BELEDİYE TEMİZLİK GÖREVLİSİ!

İŞİNİ SEVEREK YAPAN BELEDİYE TEMİZLİK GÖREVLİSİ!
Bu içerik 7294 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Haber-Yorum: Nevzat Çağlar Tüfekçi

Kentlerde, cadde veya bulvar boyunca bir elinde süpürge, bir elinde kürek-faraş olan ve yere atılan çeşitli çöpleri toplayan belediye temizlik işçilerini görürsünüz. Onların görevi, temizlik ve kent kültüründen yoksun olan bazı kent yaşayanlarının düşünmeden yerlere attıkları ve çevre kirliliği yaratan çöpleri temizlemektir.

Aşkın Karaöz, Büyükşehir Belediyesi temizlik görevlisi ve Atatürk Bulvarı’nda görev yapıyor. Bulvardan her geliş geçişte onu, elinde süpürge ve kürek-faraşla mıntıka temizliği yaparken görürüm. İşini özenle ve severek yapan bir temizlik işçisi… Kıyıda-köşede ne varsa alıyor, sonra da çöp bidonlarına döküyor.

Bir gün yanaştım yanına, işini güzel yapmasından, bulvarı, geride küçük bir çöp bile bırakmayacak şekilde temizlemesinden dolayı, kutladım kendisini. Gülümsedi ve “bizim görevimiz,” dedi, utangaç bir şekilde…

Sonra şöyle konuştu: “Burası şehrin en işlek yeri. Buradan geçen yerli-yabancı herkes, bu bulvarı temiz görmeli. Burası, şehrimizin aynası… Caddelerimizin temiz olması, belediyemiz için olumlu puan olur, belediyemiz övgü alır. Ben görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Ayrıca Macar Evlerinden Nedime Beler yurdunun önündeki çeşmeye atılan çöpleri de alır atarım. Sokak hayvanları için konulan su kaplarını doldurur, her gün suyunu yenilerim. Bizim işimiz belli ama görevli olduğum yerdeki sokak hayvanlarına da yardımcı olmayı seviyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500