escort izmir

Advert
Advert

TARİHTE GEZMEYE ENGEL YOK…

TARİHTE GEZMEYE ENGEL YOK…
Bu içerik 2006 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Turkish Classic Car Murat 124 Grubu üyeleri tarafından, “Tarihte Gezmeye Engel Yok” farkındalık etkinliği düzenlendi… Etkinlikte engelli bireylere Stratonikeia Antik Kenti’ni görme ve tarihi dokunun içinde bulunan antik tiyatro da eğlenme fırsatı sağlandı…

Turkish Classic Car Murat 124 grubu, özel bireylerin Yatağan İlçesi Eskihisar mevkiinde bulunan Stratonikeia antik kentini gezip, tarihi kenti görmelerini sağlamak ve o tarihi dokunun içinde bulunan antik tiyatro da eğlenmeleri amacıyla 21 Ekim 2018 Pazar günü 13 ile 19 saatleri arasında “Tarihte Gezmeye Engel Yok” adında farkındalık etkinliği düzenledi.

Etkinlik, 100'ün üzerinde engelli öğrenci ve ailelerinin bindikleri 150 klasik otomobille ilçe merkezinde şehir turu atmasıyla başladı. Klasik arabalarla şehir turu atan özel öğrenciler ve aileleri daha sonra ilçedeki Stratonikeia Antik Kenti'ne geçerek buradaki tarihi yapıları gezdi.

Antik alanın gezilmesinin ardından özel bireyler, aileleri ve konuklar; değerli ses sanatçısı Nejat Alp, erel müzik gruplarından Grup Algol, Bodrum ilçesi sanatçılarından Hicran Aydoğdu ve İlçemizin tanınmış DJ’lerinden Hakan’ın muhteşem müzik gösterisi ile bol bol eğlendi. Ayrıca etkinlikte özel bireyler, Patırtı Giyim’in mankenleri ile birlikte sonbahar-kış defilesini sunarak renkli görüntüler oluşturdular. Kaligrafi sanatçısı Özay Çetin, etkinliğe katılan misafirlere özel çalışmalarını armağan ederken, “kandan kardeşim olur musun?” adıyla bir de kan bağışı organizasyonu düzenlendi.

Turkish Classic Car Murat 124 grubunun kurucusu Polis Memuru İbrahim Çelik etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek; “Engellilerin sadece yılın belirli dönemlerinde hatırlanmalarını doğru bulmuyoruz. Bu kapsamda yılın belirli dönemlerinde bu tarz etkinlikler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500