escort izmir

Advert
Advert

EGE DENİZİ’NDE FACİA… 2 ÖLÜ…

EGE DENİZİ’NDE FACİA… 2 ÖLÜ…
Bu içerik 5009 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ege Denizi’nden yasa dışı yollardan Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na gitmeye çalışan kaçak göçmenlerin içinde bulunduğu tekne battı… Teknede bulunan 20 kaçak göçmen kurtarılırken, hastaneye kaldırılan 5 kişiden 2 çocuk yaşamını yitirdi…

Bodrum’un Gümbet Mahallesi sahilinden denize açılan kaçak göçmenlerin içinde bulunduğu fiber tekne, kıyıdan ayrıldıktan yaklaşık 50 metre sonra battı. Suya düşen kaçaklar göçmenlerin yardımına, ilk olarak çevredeki vatandaşlar koştu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu toplam 20 kaçak göçmen denizden çıkarıldı. Boğulma tehlikesi geçiren kaçak göçmenlerden 5’i hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan 5 kişiden 2 çocuk yaşamını yitirdi.

Tekneleri batan kaçak göçmenlerle ilgili Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada; “İhbarın alınmasını müteakip görevlendirilen 3 Sahil Güvenlik botu ve 1 Sahil Güvenlik dalış timi tarafından icra edilen arama kurtarma faaliyeti neticesinde; 17 düzensiz göçmen denizden sağ olarak kurtarılmış ve 3 düzensiz göçmenin ise kendi imkânları ile sahile çıktığı tespit edilmiştir. Kazazede toplam 20 düzensiz göçmenden hayati tehlikesi olan 2 düzensiz göçmenin kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybettiği öğrenilmiştir. Denizde kayıp düzensiz göçmen olabileceği ihtimali kapsamında arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir” denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500