Advert
Advert
Advert

GENÇLİK MERKEZİ’NDEN YENİ PROJELER...

GENÇLİK MERKEZİ’NDEN YENİ PROJELER...
Bu içerik 1397 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Gençlik Merkezi göstermiş olduğu faaliyetler ve yeni projeleriyle gençleri, Milas Gençlik Merkezi’ne davet diyor...

Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Milas Gençlik Merkezi bünyesinde bulunan faaliyetler hakkında bilgi vermek ve yeni projeleri tanıtmak amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Milas Gençlik Merkezi Binası’nda gerçekleşen toplantıda Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Gençlik Merkezi binasını tanıtarak, merkezin bünyesinde bulunan faaliyetler, gençler için hazırlanan özel çalışma ve spor alanları hakkında bilgiler verdi. Binbir; “Merkezimizde vakit geçirip, kitap okumak, spor yapmak, satranç oynamak ve çeşitli faaliyetler yapıp vaktini güzel değerlendirmek için bütün gençlerimizi davet ediyoruz. Yapacağımız projeler ve kurslar sayesinde gençlerimize kazanım ve tecrübe kazandırmak temel hedeflerimizden biridir. Maddi imkanı olmayan öğrencilerimiz için de Gençlik Merkezi olarak elimizden gelen bütün çabayı göstererek, onların bu faaliyet ve çalışmalara katılımlarını sağlamak istiyoruz. Bu kapsamda bütün gençlerimizi Milas Gençlik Merkezine davet ediyoruz” dedi.

 “ÖĞRENDİKLERİMİ UYGULUYORUM” PROJESİ...

Milas Gençlik Merkezi’nin yapacağı projeler hakkında bilgiler veren Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, “‘Öğrendiklerimi Uyguluyorum’ projesi 3 Ay sürecek ve 12-29 yaş aralığını kapsayacak bir proje. Bu projede İlçemizdeki ilkokul, ortaokul, lise, üniversite gençlerinin, Gençlik Merkezi’ndeki eğitimlere katılım sağlayarak, edindikleri kazanım ve tecrübelerini gerek Gençlik Merkezi gerekse Gençlik Merkezi dışında, aileleri ile birlikte vakit geçirebilecekleri faaliyetler gerçekleştirebilmeleri planlanmaktadır. Proje kapsamında en az 15 adet kulüp açılarak, toplumsal iletişim becerileri yüksek bireyler yetişecek, bireylerin kendini tanıması, yeteneklerini keşfetmesi ve bu yeteneklerini hayatlarında doğru ve faydalı bir şekilde kullanmaları sağlanacaktır. Projenin sonunda, gençlerin sosyal, kültürel, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak; kültürlerarası farklılıkların zenginlik olduğu bilincini artırmak hedeflenmektedir” dedi.

Proje Kapsamındaki kulüpler ise şu şekilde;

Gençlerin İyilik Ağacı: Ensar Muhacir Kardeşliği, Her Gençlik Merkezinin Bir Yetim Kardeşi Olsun, Genç Dönüşüm.

Kitap Okuma Halkaları: Kur’an-ı Kerim Okuma Halkaları, Tematik Okuma Halkaları, Yazar Okuma Halkaları, Kıraathaneler Aslına Dönüyor, Diğer Kitap Okuma Halkaları.

Diğer Faaliyetler: Medeniyetimizin Keşfi: Kudüs, Sanal Hayatta Kaybettiğimiz Gerçekler, Yenilikçi Düşünceler Tarihi, Biz Değerliyiz, Salon Programları, Çaya Geliyoruz, Gençler Sabah Namazında Buluşuyor.

Bilim ve Teknoloji Kulübü: Kod Adı: 2023, Tasarım, Sosyal Medya, Medya, Robotik, Bilim ve Teknoloji Dünyası, Yenilikçi Uygulamalar, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi.

Güzel Sanatlar Kulübü: Fotoğrafçılık, Resim, Müzik, Tiyatro, Karikatür ve Mizah, El Sanatları, Sinema.

Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü: Sportif Faaliyetler, Sağlıklı Yaşam Faaliyetleri, Bisiklet Etkinlikleri, Bağımlılıklarla Mücadele, Doğa Yürüyüşü.

“10 PARMAĞINDA 10 MARİFET” PROJESİ...

Bir diğer projenin adının ‘10 Parmağında 10 Marifet’ projesi olduğunu bildiren Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, projenin 1 yıl süreyle 14-29 yaş aralığını kapsayacağını belirterek; “Gençlerimize günlük hayatta lazım olan temel bilgi ve becerilerin kısa sürede, uygulamalı eğitimler ile kazandırılması projenin amacıdır. Temel yaşam becerileri sayesinde başkasına bağımlılıkları azalacaktır. Aile ekonomisine katkıları artacaktır. Çevresindeki insanlara yardım edebilecek bilgi ve tecrübeleri artacaktır” açıklamasında bulundu.

Proje Kapsamında Açılacak Beceri Programları ise şu şekilde;

*Sıhhi Tesisat İşleri Beceri Programı

*Elektrik İşleri Beceri Programı

*Otomobil, Motosiklet ve Bisiklet İşleri Beceri Programı

*Bilgisayar İşleri Beceri Programı

*Boyama İşleri Beceri Programı

*Marangozluk İşleri Beceri Programı

*Terzilik İşleri Beceri Programı

*Kombi, Şofben ve Petek İşleri Beceri Programı

*Mutfak İşleri Beceri Programı

*Çocuk Bakımı Eğitimi Beceri Programı

*İlk Yardım Eğitimleri Beceri Programı

*Cep Telefonu Beceri Programı

*Anten ve TV İşleri Beceri Programı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500