Advert
Advert
Advert

ÇAMLICA YÖRÜK ŞÖLENİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

ÇAMLICA YÖRÜK ŞÖLENİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ…
Bu içerik 1633 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Haber: Gizem KAPUSUZ

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği tarafından 12 Ekim 2018 Cuma günü Çamlıca Mahallesi’nde 2. Geleneksel Çamlıca Sonbahar Yörük Şöleni düzenlendi…

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği ve Çamlıca Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen Yörük Şöleni büyük bir katılım ve coşkuyla yapıldı. Temsili yapılan Yörük Göçünün ardından şölen alanında katılımcılara akşam yemeği verildi. Yemeğin ardından kısa bir konuşma yapan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, tüm katılımcılara “hoş geldiniz” dedikten sonra, ev sahibi Çamlıca Muhtarına, Çamlıca halkına, etkinliğin düzenlenmesine katkıda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve şölenin düzenlenmesine emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Biz Yörük kültürünü yaşatmak için yola çıkanlardanız” diyerek sözlerini sürdüren Erkan Turgut; “Bizim derneğimizde siyaset yok. Her siyasi görüşe saygımız var. Bizim amacımız birlik ve beraberlik içinde sen-ben kavgasına girmeden kültürümüzü yaşatmak istiyoruz. Hepinize etkinliğimize katıldığınız için teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut’un ardından Milas Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Hüseyin Çöllüoğlu, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas Belediye Başkan Vekili Faik Karagöz, İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun sırasıyla yaptıkları konuşmalarda birlik beraberlik mesajları verdiler.

Yapılan konuşmaların ardından sahneye ilk olarak Kültür Bakanlığı sanatçısı Kerimoğlu lakaplı İsmail Uzunoğlu çıktı ve seslendirdiği Türkülerle konukları coşturdu. Uzunoğlu’nun Türkülerine Yörük Halk Oyunları ekibi de eşlik ettiler.  Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Sanatçısı Mehmet Topçuoğlu sahneye çıktığında ise Bodrum Yörük Obaları Derneği Başkanı Perihan Tırınç ve eşi Mehmet Ali Tırınç karşılıklı oyunlarıyla Topçuoğlu’nun şarkıları eşliğinde oynadılar.

Coşkulu geçen şöleni yağmur böldü ve yağmur sebebiyle diğer davetli sanatçılar sahne alamadılar. Yağmurun dinmesinin ardından şölen alanına dönen Çamlıca halkı davul zurna eşliğinde geç saatlere kadar eğlenmeye devam etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500