Advert
Advert
Advert

MİLAS’TAKİ KAVŞAKLAR DA, ELE ALINMALI...

MİLAS’TAKİ KAVŞAKLAR DA, ELE ALINMALI...
Bu içerik 5547 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Haber: Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ

Son günlerde Milas-Bodrum karayolunda ve kavşaklarında meydana gelen ölümlü kazalar, dikkatleri Milas çevre yolu üzerinde bulunan kavşaklara çevirdi...

Muğla-Bodrum-Ören dönel kavşağından başlayarak İzmir ve diğer illere ulaşımı sağlayan çevre yolu üzerinde 4 kavşak bulunduğunu belirten vatandaşlar, “Sanayi, Menteş, Balçık ve Kırcağız kavşakları yetersiz olup, yoğun trafiği kaldırmamakta, kazalara neden olmaktadır, bu kavşakların güvenli hale getirilmesi zorunludur” diye konuştular.

Kavşaklardan özellikle ikisinde, kent merkezine ilk girişi sağlayan Sanayi kavşağı ve Kırcağız kavşağında düzenleme çalışmalarına acil ihtiyaç bulunduğuna dikkat çeken bazı vatandaşlar, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bu yol üzerinde gerçekleştireceği battı-çıktı sistemiyle kavşaklardan güvenli geçişlerin sağlanabileceğine vurgu yaptılar.

Balçık kavşağında kazaya ramak kala bir durum yaşadığını anlatan bir araç sahibi, İzmir-Bodrum yolu üzerinde bulunan bu kavşaklarda zaman zaman hasarlı ve yaralanmalı kazalar meydana geldiğini, kavşaklarda düzenlemeler yapılarak trafik akışı ve Milas ovası bağlantılı kavşak giriş-çıkışlarının güvenli hale getirilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500