Advert
Advert

REKTÖRDEN TANIŞMA TOPLANTISI...

REKTÖRDEN TANIŞMA TOPLANTISI...
Bu içerik 892 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından ilçemizde yeralan Milas Meslek Yüksekokulu’nda tanışma toplantısı gerçekleştirildi...

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğüne yeni atanan Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, tanışma toplantısı düzenledi.

Milas Meslek Yüksekokulu Binası’nda gerçekleştirilen tanışma toplantısına; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, siyasi parti, oda, dernek, sivil toplum, kamu-kurum ve kuruluşları temsilcileri katıldı.

Tanışma toplantısında bir konuşma yapan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek; “Üniversiteye rektör olarak atanalı yaklaşık 3 ay oldu. Milas yaklaşık 5 bin yıllık bir geçmişe sahip, yakın zamanda da önemli bir ticaret merkezi, farklı medeniyetleri bünyesinde bulunduran önemli bir bölge aynı zamanda. Hem turizmiyle, hem hayvancılığıyla ön plana çıkan bir konuma ve öneme sahip olan bir yerdir Milas. 1995 -1996 yıllarında üniversitemiz bu bölgede bu binalarda, Milas Meslek Yüksekokulu’nu kurarak, eğitim öğretime başladı. O zaman 1 öğretim üyesi vardı ve yaklaşık olarak öğrenci sayısı da 14 idi. Şimdi bu öğrenci sayısı 1600’e çıktı. Öğretim görevlisi sayısı 35, idari personel sayısı da 21 olarak bu binalarda hizmet vermekteyiz. Bu rakamlar Meslek Yüksekokulu için oldukça yüksek rakamlardır. Bu açıdan baktığımızda, bu bölge için önemli bir kazanım olduğunu düşünüyorum. Milas Meslek Yüksekokulu’nda 7 tane program var. Bunlardan 6 tanesi aktif, 1 tanesi açılmamış ama her an açılabilir. Eğitim öğretim faaliyetlerimize bu şekilde devam ediyoruz. Bu arada biz bu bölgede Veterinerlik Fakültesi’ni de bu sene aktif hale getirdik. 41 öğrenci aldık. Geçen haftalarda buralara ziyarette bulunduk. Veterinerlik Fakültesi’nin de aynı zamanda dekan vekiliyim. Oradaki faaliyetlerde hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu faaliyetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlerleyen süreçte, sizlerin de katkılarıyla Meslek Yüksekokulu’nun ve diğer Veterinerlik Fakültesi’ni çok daha iyi noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Bugün burada tanışmak adına toplandık. Sizlerle bu vesileyle tanışmaktan dolayı çok mutluyum” diyerek sözlerin noktaladı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in konuşmasının ardından katılımcılara kabak tatlısı ikram edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500