Advert
Advert

ONLARIN DA SICAK BİR YUVASI OLSUN...

ONLARIN DA SICAK BİR YUVASI OLSUN...
Bu içerik 1099 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Barınakta yaşayan sevimli dostlarımız, sıcak bir yuvaya kavuşabilmek için sahiplendirilmeyi bekliyor...

Milas Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nda bulunan ve sayıları 200’ü aşkın olan, her biri birbirinden sevimli ve dost canlısı, yetişkin ve yavru köpekler sıcak bir yuvanın özlemini çekiyorlar.

Geçici Hayvan Barınağı hakkında bilgilendirme yapan Veteriner Hekim Fatih Yalçın; “Barınağımız yaklaşık 500 metrekarenin üzerinde bir alanda kurulu ve 60 hayvan kapasiteli. Ancak şu anda yoğunluktan dolayı kapasitemizin 2 katı yani yaklaşık olarak 150’ye yakın köpek ve 2 tane de eşeğimiz var. Barınağımızda bulunan personellerimizle birlikte sevimli dostlarımızı en iyi yaşam ortamını sunmaya çalışıyoruz.

10 gün süreyle misafir ediliyorlar...

Barınağımıza getirilen hayvanların içinde sağlık problemi olanların tedavisi yapılıyor, sağlıklı olanlar ise kısırlaştırma işlemleri yapılarak, 10 gün süreyle barınağımızda misafir ediliyor. İmkanlarımızı aşan tedavi durumlarında ise Büyükşehir Belediyesi’nden yardım talep ediliyor. Tedavi ve kısırlaştırma işlemleri yapılan hayvanlar ise alındıkları yere tekrardan geri götürüyorlar. Aralarında hırçın olan ve yaşlı olan sevimli dostlarımız, barınakta misafir edilmeye devam ediyor.

Gönüllüler mama ve yiyecek yardımı yapıyor...

Hayvanlarımızın yemek ihtiyacı için gönüllü vatandaşlarda destek oluyorlar. Özellikle Eltuğ Tabildot hayvanlarımızın yemek ihtiyacını karşılıyor. Fırıncılar da ekmek ihtiyaçlarını karşılayarak, sevimli dostlarımızın bakımına katkıda bulunuyorlar. Barınakta bulunan hayvanlarımıza yemek ve mama desteği olmak isteyen vatandaşlarımıza kapımız her zaman açık, onların desteği hayvanların yemek ihtiyacını karşılamak açısından çok önemli. Geçen dönemlerde Milas’taki gönüllüler, Boğaziçi Köyü Koruma ve Güzelleştirme Derneği ve Noordzee’nin destekleriyle 330 köpek kısırlaştırıldı. Gönüllü hayvansever dostlarımıza yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Hayvanlara şiddet uygulayanlara caydırıcı önlemler alınmalı...

Şiddet konusunda halkımızın daha fazla bilinçlendirilmesi gerekiyor ve şiddet uygulayanlara ise Kabahatler Kanunu’na göre ciddi yaptırımlar uygulanması gerekiyor. Özellikle çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisi aşılanarak, bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Mikroçip uygulaması yapılıyor...

Barınağımızda sahipli hayvanlara mikroçip uygulaması yapılıyor. Hayvanların bu sayede kaydı tutuluyor ve herhangi bir kayıp vakasında, bulunan hayvanların sahibine kolayca erişebiliyor” dedi.

Son olarak vatandaşlardan beklentilerini dile getiren Veteriner Hekim Fatih Yalçın; “En büyük arzularımızdan biri barınakta yaşayan hayvanlarımızın sahiplenilmesi ve sıcak bir yuvaya kavuşması, gönüllü olan vatandaşlarımız barınağımıza yiyecek ve mama yardımı yapabilirler. Buraya gelerek hayvanlarımızı ziyaret edip, çocuklarına hayvan sevgisi aşılamaları en büyük temennimizdir” diyerek sözlerini noktaladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
azize uysa     0000-00-00 Çok güzel elinize sağlık keşke her barınak böyle olsa