Advert
Advert

HARKET EDİVCEZ GARİ...

HARKET EDİVCEZ GARİ...
Bu içerik 937 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla ilçemizde yürüyüş düzenlendi...

Milas Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gürel Lök Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi destekleriyle İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, toplumunun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik amaçlı, farkındalık oluşturmak için Atapark’ta yürüyüş düzenlendi.

Etkinliğe, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Tarık Çubukçuoğlu, 75.Yıl Milas Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Arif Mazı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yürüyüş hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova; “5 ile 17 yaş arası çocuk ve gençler her gün ortalama en az 60 dakikalık orta dereceli ve yüksek derece yoğun fiziksel aktivite için bir araya gelmelidir. 65 yaşındakilerin ve daha yaşlıların da dahil olduğu 18 yaş üzeri erişkinler ise hafta boyunca en azından 150 dakikalık fiziksel aerobik hareket ya da 75 dakikalık yüksek derece yoğun fiziksel aerobik hareket ya da bunların eşit kombinasyonunu yapmalıdır. Yaşlı erişkinler, sağlık şartlarından ötürü tavsiye edilen miktarda fiziksel aktiviteyi yerine getiremiyorlarsa, fiziksel halleri ve şartları el verdiği ölçüde aktif olmalıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ergun     0000-00-00 Teşekkurler