Advert
Advert

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİNE MESLEK EĞİTİMİ...

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİNE MESLEK EĞİTİMİ...
Bu içerik 1428 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ana sınıfı öğrencilerine, mesleklerin tanıtılması adına etkinlik düzenlendi...

Havva Ersoy Anaokulu’nda Uğur Böcekleri adlı sınıfta “Beni Severler Çünkü...” başlıklı meslek tanıtımı yapıldı.

Uğur Böcekleri Anasınıfı öğretmeni Öznur Evran ve öğrencileri, veterinerlik hakkında oyuncak hayvanlarla ve meslekte kullanılan aletlerin maketleriyle veterinerlik mesleği hakkında yakından bilgi alma şansına sahip oldular.

Uğur Böcekleri Anasınıfı’nda okuyan Umut Eymen Çinkaya’ nın dayısı olan ve aynı zamanda Milas Yörük Türkmen ve Kültür Derneği Başkanlığı’nı yapan, Veteriner Hekim Mevlüt Kiriş, anasınıfı öğrencilerine veterinerlik mesleği hakkında bilgilendirme yapıp, meslekte kullanılan araçların maketlerini göstererek, öğrencileri hem eğlendirip hem de öğretmeyi amaçlayan bir etkinlik gerçekleştirdi.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Veteriner Hekim Mevlüt Kiriş; “Anasınıfı öğrencilerimize mesleği ve hayvanları sevdirmek temel amaçlarımızdan biri. Aynı zamanda çocukların beslenmelerine önem göstermelerini söyleyerek, süt ve süt ürünlerini tüketmelerini teşvik ettik. Geleceğin veterinerleri olacak öğrencilerimize, meslek bilgilendirmesi hakkında bu tür etkinliklerin düzenlenmesi mutluluk verici. Etkinliği düzenleyerek çocukların meslek hakkında bilgilenmesini sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500