Advert
Advert

FIRTINA HAKKINDA BÖLGEMİZE İYİ HABER…

FIRTINA HAKKINDA BÖLGEMİZE İYİ HABER…
Bu içerik 9779 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Haber: Gizem KAPUSUZ

Hafta sonu kıyı Ege’yi vurması beklenen tropik fırtınanın Yunanistan üzerinden geçerek Trakya’ya doğru ilerleyeceği, ilçemizde çok fazla etkisinin bulunmayacağı belirtildi. Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Davut Öztürk; Muğla ve bölgesinde daha önce görülmemiş bir hadise yaşanmayacak. Fırtına yönü değişti” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Pazar günü Türkiye'ye Ege kıyılarından gelmesi ön görülen ve saatteki hızının 100-120 km/saate ulaşacağı, metrekareye 100 kg yağmur düşeceği ifade edilen tropik fırtınanın, Muğla ve çevresinde bugüne kadar görülmemiş bir fırtına etkisi yaratmayacağı belirtildi. Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Davut Öztürk; “Son hava tahminlerine göre fırtına yön değiştirdi. Daha önce öngörülen şeklinde Muğla’da bir fırtına beklemiyoruz. Muğla ve bölgesinde bugüne kadar görülmemiş bir fırtına etkisi olmayacak. Hafta sonu yani Pazar günü Muğla ve bölgesinde 60-65 km hızında esecek rüzgar bekliyoruz. Yağış miktarı da 50 ile 70 kg/m2 civarında olacak” diyerek yağmura dikkat çekti.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Davut Öztürk açıklamasının sonunda bu saatten sonra fırtınanın Ege Kıyılarını vurma olasılığının olmadığını belirtti. Fırtınanın ilçemizi etkilemeyecek olması sevinçle karşılandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500