Advert
Advert

BAŞKAN TOKKAT’TAN “FIRTINA” AÇIKLAMASI...

BAŞKAN TOKKAT’TAN “FIRTINA” AÇIKLAMASI...
Bu içerik 3273 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ilçemizde pazar günü gerçekleşmesi beklenen tropikal fırtına ve alınması gereken önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu...

Başkanlık makamında gerçekleşen Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz ve tüm birim müdürlerinin katıldığı açıklamada, fırtına hakkında bilgilendirme ve vatandaşların alması gereken önlemler hakkında konuşan Başkan Tokat, tüm belediye ekiplerinin pazar günü 24 saat görev başında olacağını bildirdi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın yaptığı açıklamada; “Ülkemizin daha önce karşılaşmadığı bir tropik kasırga ile karşı karşıyayız. Akdeniz’den ve Mora Yarımadası’nın güney kısımlarından başlayan tropik kasırga şu anda Yunanistan’ı etkilemeye başladı. Bize bu konuda meteorolojiden uyarılar geldi. Bu uyarılarda da belirtildiği şekliyle yön noktasında henüz netleşmiş bir şey yok. Güneyden gelip bizleri etkileyebilir, kuzeyden geçip Çanakkale bölgesini de etkileyebilir. Saat saat bize bilgiler geliyor. Şiddetiyle ilgili de en son gelen bilgi metrekareye 100 kg yağış ihtimalinden söz ediliyor. 100/120 km saat hızında bir kasırgadan bahsediliyor. Tabi ki Akdeniz’in ve bizim çok alışık olmadığımız bir durum. Muhtemelen pazar erken saatlerde etkilemeye başlayacak. Bu sebepten dolayı vatandaşlarımızı uyarmak ve tedbirlerimizi almak konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Gerek temizlik, fen işleri, park bahçe, zabıta ve ilgili birimlerimiz gerekse diğer kurumlarla başta MUSKİ olmak üzere Büyükşehir Belediyemizle ve Kaymakamlığımızla istişare halindeyiz.

Belediye olarak gereken önlemleri alıyoruz...

Biz Belediye olarak MUSKİ ile birlikte gerek kanalların temizlenmesi, özellikle su birikmesiyle ilgili daha öncesinden sıkıntı yaşanan bölgelere, daha çok eğilim gösterilmesi gibi çalışmaları yürütüyoruz. İlanlarla, sosyal medyayla, mesaj çekmek suretiyle vatandaşlarımızı uyardık. Aynı zamanda zabıta kanalıyla da değişik bölgelerimize özellikle beldeler düzeyinde, gerekli bilgilendirmeleri yaparak, vatandaşımızın hassasiyetini sağlamaya çalışıyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın temkinli olması açısından fırtına öncesi, fırtına sırasında ve fırtına sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Bu verilen bilgilere göre, muhtemel su baskınları ve fırtınanın etkisiyle elektrik kesintileri, direklerde, ağaçlarda yıkılmalar söz konusu olabilecektir. Çatılarda ve balkonlarda benzer sıkıntılar yaşanabilecektir. Vatandaşlarımızın alabilecekleri önlem ve tedbirleri bu anlamda değerlendirmeleri gerekir. Özellikle dışarıda uçucu ve fırtınayla savrulacak cinsten eşyalarımızı toplamamız gerekir. Araçlarımızı güvenli bölgelerde muhafaza etmemiz ve dışarı çıkacağımız durumlarda mümkün olduğu kadar ağaç ve bina diplerinden uzakta olmaya dikkat etmeliyiz.

Alışık olmadığımız bir durumla karşı karşıya olacağız. Milas Belediyesi olarak gerekli istişarelerimizi, koordinasyonumuzu ve tedbirlerimizi şu an itibariyle sağlamış durumdayız. Koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sağlam olmayan ve çürümüş durumdaki ağaçlarımızı budayarak önlem almaya çalışıyoruz.

Sahil kesimlerinde önlemler arttırıldı...

Sahillerimizdeki bütün araç gereçlerimizi, sahil düzenimizin hepsini kaldırdık, o bölgelerde de vatandaşlarımız uyarılıyor ve ekiplerimiz faaliyetlerine sahil kesiminde de devam ediyor. Sahil kesimlerinde fırtına etkisi daha fazla hissedilecek, vatandaşlarımızı denize çıkmaması konusunda uyarıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500