Advert
Advert

BAŞKAN TOKAT ÇALIŞMALARI YERİNDE DENETLEDİ...

BAŞKAN TOKAT ÇALIŞMALARI YERİNDE DENETLEDİ...
Bu içerik 2045 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sanayi bölgesindeki yapılan çalışmaları yerinde denetledi...

Milas Sanayi Bölgesi’nde Aydem tarafından gerçekleştirilen elektrik hatlarını yer altına alma çalışmasıyla birlikte süren, belediyenin kazılan yerlerdeki parke taşlarını döşeme çalışması hızla devam ediyor. Ancak çalışma alanındaki sanayi esnafından yükselen şikayetler üzerine Başkan Tokat, çalışma bölgesini ve sanayi esnafını ziyaret ederek çalışmaları yakından takip etti.

Yapılan çalışmaları yerinde gözlemlemek için Milas Blediye Başkanı Muhammet Tokat, sanayi bölgesi ve esnafını ziyaret etti. Başkan Tokat’a ziyaretinde Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, Belediye Fen İşleri Müdürü Okan Koban ve Emek Mahallesi Muhtarı Mevlüt Kara eşlik etti.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “İlçemizde sanayi bölgesinde Aydem’in elektrik hatlarını yer altına almasıyla ilgili büyük bir çalışması var. Bu çalışma sebebiyle Aydem, sanayideki caddelerde kazı çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalar başladıktan sonra haklı olarak, değişik gerekçelerle esnafımızda ve vatandaşlarımızda bazı tepkiler oluştu. Öncelikle şunu belirtmek lazım Aydem’in burada yaptığı çalışma ilçemiz açısından önemli bir çalışma, Sanayi bölgesindeki eskiyen elektrik direkleri tehlike arz ediyor. Aydem bunu bertaraf etmek için önemli bir bütçe oluşturdu ve bu çalışmayı yapıyor. Esnafımız bu çalışmaya bazı açılardan tepki gösterdi ama bu çalışma ilçemiz açısından yapılması gereken önemli bir çalışma. Bu süre içerisinde Belediye olarak Aydem’le devamlı istişare halindeyiz ve Aydem’le çalışmaların hızlanması ve devamlılığı ile ilgili sürekli görüşme yapıyoruz. Aynı zamanda da kendi ekiplerimizi, ihalelerimizi bu iş için hazırladık ancak Aydem de şöyle bir kanaat vardı. Öncelikle döşeme işi bitecek bu iş bittikten sonra burada gerekli testler ve incelemeler yapılacak, bir sorun yoksa ondan sonra parke çalışmasına geçilecek. Eğer bu testlerde bir patlak ya da bir arıza söz konusu olursa tekrar oranın kazılması söz konusu olacağı söylendi. Biz de bu sebeple Aydem’in çalışmalarını beklemeye başladık. Ancak esnafımızdaki tepki o kadar üst seviyeye vardı ki, tabii ki aynı zamanda burası faal bir sanayi sitesi, esnafımızın yaptığı iş olumsuz anlamada etkileniyor. Esnafımızın şikayetleri üzerine yerinde incelemelerde bulunduk. Anladık ki, Aydem’in burada 1 aylık daha işi var. Aydem işi bitirdikten sonra bizim de 2, 2.5 ay işimiz olacak. Bu 3 aylık süre içerisinde esnafımızı daha fazla mağdur etmemek amacıyla biz Aydem’e siz önden çalışmalara devam edin biz de bir taraftan çalışmalara başlayalım dedik ve ayın 3’ünde 1. caddeden çalışmalarımıza başladık. O zamandan beri çalışmalarımız devam ediyor. 1’inci 2’inci 3’üncü ve 4’üncü caddelerde çalışmalarımız bitti ve bunlar sanayinin en büyük caddeleri, bundan sonraki bölümlerdeki caddeler daha kısa caddeler, yani işin önemli bir kısmını bitirdik ve çok seri çalışıyoruz” dedi.

Çalışmalarımız hızla devam ediyor...

Çalışmaların bir an önce tamamlanması adına hızlı bir çalışma temposuyla devam edildiğini bildiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Günde 4 tır dolusu malzeme kullanıyoruz. Yaklaşık 800 metrekare günlük parke döşemesi yapıyoruz. Kullandığımız malzemeye çok dikkat ediyoruz, işçiliğe çok önem veriyoruz. Bir yandan da tıkanmış kanalları ve ızgaraları temizleyerek gidiyoruz. Yukarıdan gelen yağışların esnafı rahatsız etmemesi adına eğim konusuna çok dikkat ediyoruz. Şunu özellikle açıklamamız lazım. Aydem bize burası için çalışma yapmak için müracaat ettiğinde, Aydem sadece bu eski parkenin kazdığı yerin bozma parasını bize ödedi, yani biz normalde burada Aydem’in bozduğu yeri tamir ederek geçmemiz gerekiyor. Ancak hem yamalı bohça olacak yine hem de çok uzun yıllar önce yapıldığı için parke de eskimi., Aydem’in bu çalışmasını fırsat bilerek sanayiyi sıfırdan tekrar yapıyoruz ve bu anlamda da sanayinin biraz daha iyi bir görüntü taşıması için yenileme açısından bizim için de bir fırsat oluştu. Bu sebeple biz de daha önce söylediğimiz gibi ekiplerimizi derhal faaliyete geçirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aydem bizden 1, 2 cadde önde kazı çalışmalarını devam ettiriyor, biz de onları arkadan takip ediyoruz. Tahminen sanayide 1 ay daha bir çalışma yapacağız ve topluca işleri bitirmiş olacağız. Esnafımızın çok sıkıntı çektiğini biliyoruz. Çalışmalar yapıldıkça sanayi esnafımızda güzelliğini ve rahatını görmeye başladılar. Bu anlamda da esnafımızda belli bir memnuniyet oluştuğunu da söyleyebiliriz” dedi.

Toplam çalışma alanının 20 bin metrekareye yaklaştığını belirten Başkan Tokat, tamamlanması gereken 55 bin metrekarelik bir çalışma alanı olduğunu ancak büyük bir kısmının tamamlandığını sözlerine ekledi. Son olarak da taş döşemelerinin yanısıra sanayinin merkezine araç trafiğinin rahatlayabilmesi adına döner kavşak yapılacağının müjdesini veren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sanayi esnafının istek ve şikayetlerini dinleyerek sanayi ziyaretini sonlandırdı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500