Advert
Advert

EĞİTİM KAMPÜSÜNDE ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI...

EĞİTİM KAMPÜSÜNDE ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI...
Bu içerik 1502 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizi eğitim anlamında üst seviyeye taşıyacak olan Eğitim Kampüsü eğitim - öğretim faaliyetlerine başladı...

137 bin metre karelik alana kurulan, içerisinde Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere 2 lise bulunan eğitim kampüsü düzenlenen törenle eğitim – öğretim faaliyetlerine başladı.

Kampüs alanındaki Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan açılış törenine, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Bugün burada eğitim öğretimin başlamasının ilk haftası etkinlikleri dolayısıyla 2. gününde iki tane yapımı tamamlanan, Milas Mesleki Teknik Lisesi ile Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi’nin ilk ders zilini çalmak için toplanmış bulunmaktayız. 137 bin metrekare alan üzerine 2 tane okul inşa edilmiş olup, planlanan şekilde tüm liseleri bu alanda toplayıp, eğitim öğretime daha sağlıklı şekilde devam edeceğiz. İki tane okulumuz yaklaşık 15 milyon liraya mal olmuş bulunmakta, bin 500 civarında öğrencimiz 11 tane bölüme ayrıldı. Öğrencilerimiz burada 150 öğretmenle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürecektir. Buradaki eğitim binalarımızı almamızdaki sebep alanın, ortamın güzel ve zirvede bir alan olmasıdır. Tabi ki buraya bina yapmak çok kolay değil, inşallah zirvede bir alan ve eğitimimizi de zirveye çıkartırız. Bu binaların yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu eğitim kampüsünün Milas’a hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İsa Bal’ın ardından bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Bu muhteşem iki bina milletimizin, devletimizin eğitim alanında ne kadar önemli ve bizim için hayati olduğunu gösteren iki dev yatırım olarak karşımızda duruyor. Her türlü fedakarlıkla gece gündüz demeden müteatinden, belediyesine, okul idaresinden, okul aile birliğine kadar herkes sorumluluk alarak örnek bir çalışmayla bu okulumuzu 2018 - 2019 eğitim öğretim yılına hazır hale getirdiler, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Okulumuzu denetlemeye geldiğimde müdürümüz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz okulun bu hale gelmesi için gayret gösteriyordu. 8 - 5 mesai mantığıyla bu benim işim, bu benim işim değil gibi görevden kaçarak ne ülkemizi yükseltebiliriz ne de hedeflediğimiz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarabiliriz. Bu yüzden ben her alanda her konuda ilçe için, ülkemiz için gayret sarf eden, taşın altına elini koyan, adı ünvanı ne olursa olsun bu ülke için çalışan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bu güzel okul devletimizin imkanıyla yapıldı şimdi siz değerli gençlerimize emanettir. Kampüsün ve yeni eğitim öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından okulun folklör ekibi tarafından yöreye özgü halk oyunları sergilendi. Halk oyunu gösterisinin ardından Milas Belediye Başkan yardımcısı Zeynep Çınar ve Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan temsili olarak ders zilini çalarak kampüsteki eğitim öğretim hayatını başlattılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500