Advert
Advert

İLÇEMİZLE İLGİLİ BİRÇOK KONU KONUŞULDU…

İLÇEMİZLE İLGİLİ BİRÇOK KONU KONUŞULDU…
Bu içerik 568 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kent Konseyi, seçimsiz olağan genel kurulunu gerçekleştirdi...

Milas Kent Konseyi Seçimsiz Olağan Genel Kurulu Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi… Toplantıda turizm, hava kirliliği, doğalgaz, fuarlar, güllük limanı, fakülte ve ilçemiz için birçok önemli konu gündeme getirildi…

Genel kurula; Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, İYİ parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, İYİ Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Gürsel İnce, Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, Milas Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer, Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Esnaf Başkanı Özay Sabancı ve Kent Konseyi Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, derneğin bu yılki yaptığı etkinlikler ve katıldığı faaliyetler ve yapılan paneller hakkında bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Milas’ın gelişmesi ve tanıtımı için yaptıkları çalışmalardan ve faaliyetlerden bahseden Başkan Günlük, Milas turizmini geliştirmek için Ekoturizm projesi geliştirdiklerini,  Ekoturizm rotasını belirlemek için çalışma yaptıklarını ve bu sayede Milas’ta gezilecek olan rotalar belirlenerek daha fazla turist çekme amaçlarının olduğunu bildirdi. Yapılması planlanan Güllük limanı projesine de değinen Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük projenin takipçisi olduklarını bildirerek, proje hakkında incelemeler yaptıklarını, bu konuyla yakından ilgilendiklerini belirtti.

Milas’ta hava kirliliğinin bir an önce çözülmesi gerektiğini belirten Günlük, temiz havanın sağlanması için Milas’taki doğalgaz probleminin çözülmesi gerektiğine değindikten sonra, Kent Konseyi olarak Milas’a doğalgaz gelmesi için gerekli çalışmalar ve yetkili kurumlarla istişareler yapıldığını söyledi. Veterinerlik Fakültesi’nin kurulması döneminde yaptıkları görüşmeleri ve çalışmalara değinen Başkan Günlük, Milas’ın turizm ve tarım kenti olarak bu fakülteye sahip çıkması gerektiğini belirtti ve Milas’a 2’inci fakültenin de açılması için gerekli çalışmaların ve taleplerin yapılacağını aktardı.

Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük’ün ardından bir konuşma yapan Milas Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer, Milas’ta hava kirliliği had safhada Muğla’nın tek organize sanayi bölgesi Milas’ta. Bu organize sanayi bölgesi belli bir aşamaya geldiğinde doğalgaz da gelecektir. 2’nci fakülte için bizim de gerekli çalışmamız ve ilgili kurumlardan randevu taleplerimiz var. Umarım gerçekleşir, hatta ilçemizde fakülte sayısı daha da artar. İlçemizde 13 - 17 Şubat 2019 tarihlerinde 3. fuarımız olan Güney Ege 1. Evlilik Fuarını gerçekleştireceğiz. Milas’ın tanıtıma ve fuara ihtiyacı var. 2019’da Balık Fuarı da yapma projemiz var. Balık üretiminin büyük çoğunluğunu kentimiz karşılıyor. Gerekli görüşmeler ve istişareler yapılarak Balık Fuarını önümüzdeki dönemde hayata geçirmek için çalışacağız. Önümüzdeki günlerde Valimizin desteğiyle Beçin Kalesi’nin ışıklandırılması projesi gerçekleştirilecek” dedi. Bu projelerin Milas’ın tanıtımı ve gelişmesi açısından önemli olduğunu belirten Başkan Özer, İlçemizin gelişmesi için var gücüyle çalışacağını ifade ederek sözlerini noktaladı.

Reşit Özer den sonra söz alan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar ise; “Belediye Başkanımız Kent Konseyi ve çalışmalarına büyük hassasiyet gösteriyor. Kent Konseyinin halk odaklı çalışarak sorunların çözümü noktasında topluma gerekli mesajları verebileceğini hepimiz biliyoruz. Önceki yıllara baktığımızda bunun örneklerini görüyoruz. İlçemizin sorunlarının çözümü konusunda Kent Konseyinin çözüm önerilerini önemsiyoruz ve sorunların çözümü konusunda gereken hassasiyet gösterilecektir” dedi.

Genel kurul, programa katılan üyelerin ve katılımcıların istek ve dileklerini belirtip, bu isteklerin çözümü konusunda fikir alışverişi ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500